jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۰۱۵۱۵۱   ۱۴ فروردين ۱۳۹۶  |  ۱۵:۰۳

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: از اظهار نظر آمریکایی‌ها متأسفم که خود را در مقابل تروریسم معرفی می‌کنند؛ اما در رادیوی خود داعش را دولت اسلامی می‌خوانند، داعش، نه دولت است نه اسلامی و تمام علمای اسلام متفق القول‌اند که این گروه‌ها از اسلام بیگانه هستند.

3 راه حل آیت‌الله مکارم برای مقابله با داعش

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله مکارم شیرازی پیش از ظهر دوشنبه (14 فروردین) در دیدار معاون نخست وزیر، معاون رئیس مجلس و سفیر مجارستان در ایران اظهار کرد: ما خاطره بسیار خوبی از کشور مجارستان داشته و هیچ نقطه تاریکی در سوابق ما با یکدیگر وجود ندارد.

وی ادامه داد: دنیای امروز بر اثر روابط موجود به صورت یک خانه درآمده و اگر ساکنان این خانه با صمیمیت و دوستی با هم متحد شوند، این خانه آباد خواهد شد؛ اما با ایجاد اختلاف، به ویرانی خواهیم رسید.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه دو جمله از رئیس مجلس مجارستان در دیدار سال گذشته به خاطر دارم، خاطرنشان کرد: جمله اول آن بود که «تروریسم مشکل لاینحلی برای اروپا شده است»؛ اما ما می‌گوییم مشکل لاینحل وجود ندارد و در این مسیر، سه راه حل «سوزاندن ریشه‌های فکری تروریسم»، «مذاکرات سیاسی» و «برخورد با آنان» وجود دارد که باید انجام گردد؛ چراکه اگر این سه مرحله، دست به دست دهد، مشکل تروریست مسلما حل خواهد شد.

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: ما دو کنگره خطر تکفیری و تروریست‌ها را در سال‌های گذشته در قم برگزار کرده‌ایم که ۸۰ شخصیت از کشورهای گوناگون به ایران دعوت شده و کنگره‌ای عظیم برپا شد که اجماع همه شرکت کنندگان آن بوده که تروریست جایی در اسلام ندارد.

وی بیان کرد: متاسفانه گاهی مسائل سیاسی سبب می‌شود این گروه را به اسلام مرتبط کنند؛ در حالی که اسلام دین رحمت، محبت و هم‌زیستی با تمام ادیان است؛ بنابراین نباید از حل مسئله تروریسم مایوس بود و اگر برخی از دولت‌ها با آنان همکاری نمی‌کردند، ریشه‌کن شده بودند.

وی خاطرنشان کرد: خطر تروریست و داعش برای کل عالم است؛ نه جهان اسلام و همه باید دست به دست هم داده و صادقانه وارد شده تا ریشه کن شود.

این مرجع تقلید با اشاره به جمله دوم رئیس مجلس مجارستان در دیدار سال گذشته، تصریح کرد: وی گفته بود که «نباید تروریسم را به خوب و بد تقسیم کنیم. تروریسم همه جا بد است و برای همه خطرناک است و امنیت را از دنیا می‌گیرد».

آیت الله مکارم شیرازی بیان کرد: متأسفانه مسائل سیاسی سبب شده که اسلام ستیزی در رسانه‌های خارجی انجام شده و بگویند که ایران طرفدار تروریسم است؛ در حالی که کشور ما در خط اول مبارزه با این گروه است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پنهان‌ کاری خرابکاری‌ های اقتصادی

پنهان‌ کاری خرابکاری‌ های اقتصادی

فایل صوتی بیش از سه‌ساعته منتشر شده از مصاحبه دکتر ظریف دو وجه دارد که عمدتا پرداختن به وجه نخست آن موجب غفلت از وجه دوم شده، در حالی که وجه دوم این ماجرا مهم‌تر است.

دیپلماسی انقلابی

دیپلماسی انقلابی

در صحبت‌های رهبر معظم انقلاب چند نکته محوری وجود داشت؛ یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشت این است که سیاست‌های‌کلان کشور را شورای امنیت ملی تصویب می‌کند و وزارت‌خارجه هم مجری این سیاست‌هاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر