jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۰۱۴۲۱۷ ۰۸ فروردين ۱۳۹۶  |  ۱۵:۳۴

تاکید نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت:

امور اجرایی حج امسال با جدیت دنبال شود

۱

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر تصریح کرد: برنامه های اجرایی حج 96 با جدیت دنبال و شعار امسال در حوزه حج وزیارت بومی سازی شود.

امور اجرایی حج امسال با جدیت دنبال شود

به گزارش جام جم آنلاین از سازمان حج و زیارت، نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت درنخستین نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری درسال 96 بر لزوم بومی سازی شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در حوزه حج و زیارت تاکید کرد. سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به شروع عملیات ثبت نام از حجاج امسال در آینده نزدیک، تصریح کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری هر مقدار از کالاهای مصرفی در سفرهای زیارتی را که از داخل ایران می شود تامین کرد حتما باید از تولیدات داخلی استفاده کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر خواستار تشکیل کارگروهی برای بررسی ظرفیت های بومی سازی شعار امسال در حوزه حج و زیارت شد و گفت: همه دست اندرکاران این حوزه باید نسبت به این مسئله اهتمام جدی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه درادامه با تاکید براینکه امور اجرایی حج 96 بمنظور شکل گیری هرچه سریعتر کاروان ها باید با جدیت دنبال شود، لزوم کارشناسی قوی و دقیق برای تعیین هزینه های حج امسال را خاطرنشان کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا هزینه های تمام شده استخراج و برهمان مبنا هزینه اعزام به حج سال جاری تعیین و اعلام شود.

در ادامه این جلسه، حمید محمدی سرپرست سازمان حج و زیارت با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای ثبت نام از حجاج در دهه سوم فروردین ماه، اظهارداشت:در انتخاب و اعزام نیروهای ستادی و کاروان ها تعهد، توانمندی و تجربه ملاک عمل و گزینش خواهد بود.

بر پایه این گزارش، نماینده ولی فقیه نیز فراهم کردن تسهیلات مناسب برای حجاج و تامین خواسته های طرف ایرانی را درتنظیم قراردادها ضروری خواند. همچنین ازدست اندرکاران هیئت پزشکی خواست علاوه برتوجه به بحث پیشگیری ، برای استفاده از ظرفیت های پزشکی و درمانی کشور عربستان سازوکارهای مناسب را طراحی وعملیاتی کنند.

نماینده ولی فقیه در خصوص اعزام های نوروزی عتبات عالیات از تلاش دست اندرکارن امور اجرایی، فرهنگی، تولیت های اماکن مقدسه و هتل داران عراقی در ارائه خدمات به زائران درایام نوروز تقدیرکرد و با موثر خواندن اطلاع رسانی و توجیه عوامل، لزوم آسیب شناسی برای اصلاح امور و استفاده از تجربیات برای برنامه ریزی بهتر در اعزام های آینده را یادآور شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نوذر
Canada
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۸
بسیار جدی باشید كه مبادا جا نمانید...!!!! سعودیها بدجور منتظرتان هستند...!!!!!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر