jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۰۹۰۱۵   ۱۶ اسفند ۱۳۹۵  |  ۱۳:۴۶

عربستان سعودی قصد دارد تا پنج میلیون مهاجر ساکن این کشور را اخراج کند.

عربستان 5 میلیون مهاجر را اخراج می‌کند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از العالم،روزنامه سعودی الحیات چاپ لندن روز دوشنبه با اعلام این خبر گزارش داد، مجلس شورای عربستان در جلسه آینده خود یکی از بیشترین مکانیزم های جنجال برانگیز در جهان را بررسی خواهد کرد زیرا باید درخصوص "مکانیزم مبارزه با مهاجرت به قصد اقامت غیرقانونی" و تشکیل کمیته ای در وزارت کشور برای اخراج پنج میلیون خارجی که به طور غیرقانونی در عربستان اقامت گزیده اند، بحث و بررسی کند.

صدقه فاضل به عنوان کسی که این پیشنهاد را ارایه داده است، گفت: بخش بزرگی از این مهاجرت، ورود شمار تقریبا زیادی به شیوه ها و بهانه های مختلف به عربستان است که هدف آنها نه دیدار یا گردشگری دینی یا اشغال است بلکه اقامت دائم یا اقامت مستمر در این کشور است و این اقدام آنها غیرقانونی است زیرا مغاییر با قوانین ما و قوانین بین المللی است.

وی افزود: باقی مانده این گروه مهاجران - به هر صورت – تبعات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و امنیتی بسیار خطرناکی به همراه دارد که بر دست اندرکاران پوشیده نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر