jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۰۸۶۵۰   ۱۶ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نهاوند از راه‌اندازی خانه صنایع دستی در شهرستان نهاوند خبر داد.

محسن جانجان در گفت‌وگو با فارس، از افتتاح خانه صنایع‌دستی نهاوند خبر داد و اظهار کرد: این مرکز با حضور فرماندار و تعدادی از مسئولان شهر نهاوند گشایش یافت.

وی با بیان اینکه در خانه صنایع‌دستی بخشی از حرفه صنایع‌دستی نهاوند به صورت رایگان به علاقه مندان آموزش داده می‌شود، گفت: این افراد متعاقباً وقتی آموزش دیده و درجه مهارت گرفتند، کارت شناسایی دریافت می‌کنند.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نهاوند با اشاره به اینکه آموزش‌دیدگان با اخذ تسهیلات وارد چرخه کار می‌شوند، بیان کرد: افراد آموزش‌دیده می‌توانند کارگاه‌هایی را ایجاد کنند که در راستای اقتصاد مقاومتی است.وی با تأکید بر اینکه صنایع‌دستی نهاوند ظرفیت خوبی در زمینه اشتغال دارد، تصریح کرد: صنایع‌دستی در رونق اقتصادی بسیار اثرگذار است و ما با حرکت در این زمینه، موجب شدیم تا اتفاقات بهتری رخ دهد.

جانجان با بیان اینکه باید آموزش صنعتگران و هنرمندان مختلف را در آن جا داشته باشیم و به مهارت‌آموزی توجه شود، تصریح کرد: این صنعتگران آن دسته از صنایع دستی را کار خواهند کرد که ضمن تناسب با تقاضا، بازار داشته باشد.

وی به افتتاح کارگاه‌های آموزشی در روستاهای نهاوند اشاره کرد و گفت: این کارگاه‌ها در زمینه اقتصاد مقاومتی برنامه‌ریزی شده و بر آن است تا ضمن برگزاری کارگاه‌ها زمینه اشتغال علاقه مندان را نیز فراهم کند.رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نهاوند با تأکید بر اینکه کارگاه آموزشی در برخی روستاهای مستعد در تولید صنایع‌دستی برگزار می‌شود، گفت: برخی روستاها در رشته‌هایی چون جاجیم، گلیم و سفال فعالیت زیادی دارند که می‌توان در زمینه اشتغالزایی از آنها بهره‌مند شد.

وی با بیان اینکه در روستاهای مختلف مکان هایی برای کارگاه‌ها مشخص کردیم، افزود: هنرمندان و صنعتگران از طریق یک مربی آموزش‌های لازم را می‌گذرانند و پس از آن وارد چرخه تولید می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر