jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۰۷۴۷۶   ۱۱ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مرجع تقلید شیعیان گفت: بانک‌ها حتی پس از دستورات بانک مرکزی هم مبنی بر بخشش اضافات وام‌های تا سقف صد میلیون تومان، گوش به حرف آنها نداده‌اند که در این شرایط با توجه به تمرد بانک‌ها مشکلات حل نخواهد شد.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با بیان این‌که تا زمانی که سه مشکل قاچاق، یارانه و بانک‌ها حل نشود، اقتصاد کشور به‌جایی نخواهد رسید، اظهار کرد: تا زمانی که این دردها حل نشود، مشکل اقتصاد و رشد اقتصادی حل نخواهد شد.

وی با بیان این‌ که بانک‌ها گوش‌شان بدهکار کسی نیست، افزود: در مسائل اقتصادی درد بی‌درمان نداریم که حل نشدنی باشد، در زمینه یارانه‌ها هم سنگی به چاه انداخته‌شده و چه دلیلی دارد که ده‌ها میلیون نفر که دارای امکانات هستند، از پول یارانه‌ها استفاده کنند.

وی پدیده قاچاق را مانند معما دانست و گفت: به ‌رغم تأکید مسئولان شاهدیم تریلی‌های فراوانی از مرز وارد و خارج می‌شود و وقتی بیان می‌شود 25 میلیارد دلار کالا در کشور قاچاق می‌شود، نشان از دردی بزرگ در کشور است و با توجه به وجود مرزبانی‌ها، نمی‌دانم مشکل کجاست که هنوز 15 میلیارد دلار همچنان قاچاق در کشور وجود دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر