48 محور معروف پایتخت به عنوان محورهای ممنوعه برای دستفروشی شناسایی و معرفی شده اند.
کد خبر: ۱۰۰۶۷۷۸
ممنوعیت دستفروشی در 48 محور معروف پایتخت

به گزارش جام جم آنلاین از شهرداری تهران، مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران با اعلام این خبر افزود: به منظور اجرای صحیح این طرح نیازمند محورهای جایگزین بودیم، درنتیجه به عنوان فضای ساماندهی شده در نزدیک نقاط به محورهای دستفروشی ممنوع، جانمایی هایی را انجام دادیم.

ابوالقاسم چیذری از راه اندازی روزبازارها همزمان با ایام پایانی سال خبر داد و افزود: در حوزه ساماندهی دستفروشان این مکان ها به همراه همکاری نیروی انتظامی آماده ارائه خدمات شده اند

چیذری با اشاره به اینکه این روز بازارها از دهم اسفند کار خود را آغاز می کنند، گفت: پس از پایان سال جاری برای سال 96 هم مجوز 25 روز بازار داده شده است.

مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان با اشاره به شناسایی سرشاخه های باندهای دستفروشی در پایتخت گفت: اکثر دستفروش هایی که در خیابان ها مشاهده می کنید عضو کلونی هایی بزرگ هستند که توسط باندها هدایت می شوند و خوشبختانه این باندها شناسایی شده اند.

چیذری در توضیح بیشتر گفت: سرشاخه ها به تفکیک محورهایی که سد معبر وانتی و یا شبه متکدی هستند شناسایی شده و اسامی آنها تحویل پلیس امنیت خواهد شد. دادستانی هم حکم مناسبی در این حوزه داده است و توسط نیروی انتظامی با آنها برخورد خواهد شد و یا از آنها تعهد گرفته می شود که تنها در فضاهای ساماندهی برای دستفروشی حضور پیدا کنند که در صورت تخطی، وسایل آنها ضبط خواهد شد.

چیذری افزود: در میان 48 محور دستفروشی ممنوع که از محورهای اصلی شهر تهران محسوب می شوند بین یک تا سه نفر به عنوان سرشاخه شناسایی شده اند که به دو موضوع توزیع کالاهای قاچاق و کارهای خارج از فضای دستفروشی مانند انواع بزه متصل هستند.

مدیرعامل شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری در ادامه با اشاره بر میان بخشی بودن رفع معضل دستفروشی بر همکاری همه جانبه دستگاه ها و نهادهای مرتبط تاکید کرد و گفت: در بحض ساماندهی دستفروشان ما به همکاری نهادهای مختلف از جمله وزارت بهداشت، نیروی انتظامی، بهزیستی، کمیته امداد و... نیازمندیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها