jamejamonline
بازار عمومی کد خبر: ۱۰۰۶۷۰۶   ۰۹ اسفند ۱۳۹۵  |  ۱۱:۰۹

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: مسیر توسعه کشور امروز از بخش تولید عبور می کند و اگر در این حوزه موفق بوده و صحیح عمل کنیم، موفق خواهیم بود.

مسیر توسعه کشور از بخش تولید عبور می کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، «علی اشرف افخمی» در نشست ستاد تسهیلات رونق تولید استان قزوین که با حضوراستاندار، معاونان و مدیران اجرایی و جمعی از صنعتگران استان قزوین سخن می گفت با بیان این مطلب، افزود: علاقه داریم تا با پایین ترین نرخ به ارایه تسهیلات بپردازیم و از این طریق کمک بیشتری به بخش تولید کنیم، اما وضعیت مالی کشور برای تحقق چنین موضوعی باید آماده باشد تا بانک ها نیز در این زمینه از شرایط لازم برای همراهی و مشارکت لازم برخوردار باشند.

وی، با بیان این که بانک صنعت و معدن نهایت توان خود را برای تزریق منابع مالی به بخش تولید از طریق ارایه تسهیلات به کار گرفته است تا شاهد رونق هرچه بیشتر صنایع در کشور باشیم، اظهار کرد: تحقق این موضوع به سود اقتصاد کشور از جمله بانک ها است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور، گفت: باید با تقویت تولید زمینه اشتغال زایی را برای جوانان خود فراهم کنیم چرا که مساله بیکاری یکی از دغدغه های مهم و اصلی در جامعه محسوب می شود.

افخمی در ادامه، گفت: فعالان حوزه صنعت و تولید قدم در راه دشواری گذاشته و پاسداران جبهه اقتصادی به شمار می روند.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور در بخشی از سخنانش به اهمیت صادرات در رونق تولید و توسعه صادرات اشاره کرد و با بیان این که باید با تبدیل نفت به فرآورده ها، ارزش افزوده بیشتری به مواد خام خود ببخشیم و میزان ارزآوری برای کشور را افزایش دهیم، در پایان گفت: محصولات حوزه پتروشیمی نزدیک به نیمی از صادرات داخل را به خود اختصاص داده اند.

استاندار قزوین نیز در این نشست به ارایه گزارشی از وضعیت اجرای طرح رونق تولید در استان اشاره کرد و گفت: با تلاش بانک ها، وعده ما به رئیس جمهوری برای ساماندهی به وضعیت یک هزار طرح و واحد تولیدی قزوین محقق شد.

«فریدون همتی»، اضافه کرد: اگر شاهد اجرای طرح رونق تولید و حمایت دولت تدبیر و امید برای کمک به صنایع نبودیم امروز در استان خود باید با تعطیلی صدها کارخانه و بیکاری هزاران کارگر مواجه می شدیم.

وی در ادامه، اظهار کرد: بانک ها باید همه توان خود را برای کمک به تولید به کار بگیرند چرا که حل مشکلات کشور در حوزه اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی در گروه تقویت این بخش است.

در این نشست درخواست واحدهای تولیدی استان قزوین برای دریافت تسهیلات از بانک صنعت و معدن مورد بررسی قرار گرفت.

درخواست استمهال بدهی، بخشودگی جرایم و گشایش ال سی برای تبادل مالی با خارج از کشور از دیگر مسائل مورد درخواست واحدهای تولیدی مشتری بانک صنعت و معدن در قزوین در این نشست بود.

در سال جاری 2160 بنگاه اقتصادی شامل طرح های نیمه تمام و واحدهای تولیدی فعال، نیمه فعال و تعطیل بخش صنعت و کشاورزی استان قزوین برای دریافت تسهیلات رونق تولید متقاضی شده اند.

از این بین به 1035 بنگاه اقتصادی استان قزوین در قالب اجرای طرح رونق به میزان نزدیک به ١١ هزار میلیارد ریال از محل منابع بانکی، تسهیلات اعطا شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: