jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۹۹۰۱۳   ۱۸ بهمن ۱۳۹۵  |  ۱۹:۰۴

دومین فرد ثروتمند چین و بنیانگذار شرکت تجارت الکترونیکی "علی بابا" هشدار داد که کاهش جهانی سازی و تجارت جهانی باعث جنگ خواهد شد.

هشدار«علی بابا» درباره وقوع جنگ جهانی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از العالم،پایگاه روسیا الیوم گزارش داد که "جک ما"در مراسم افتتاح دفتر شرکت علی بابا در شهر ملبورن استرالیا گفت: «جهان نسبت به جنگ های تجاری اهتمام دارد، اگر روند تجارت متوقف شود جنگ آغاز می شود، جهانی سازی اقتصاد تنها حواله های مالی و انتقال کالا نیست».

سخنان جک ما پس از تصمیم دونالد ترامپ برای خروج از پیمان تجاری اقیانوس آرام بود که 12 کشور منطقه آسیا و اقیانوس آرام آن را امضا کرده اند.

وی این تصمیم را مصیبتی عظیم برای چین خواند و گفت که تجارت انگیزه ای برای اعتماد سازی و تبادل فرهنگی در جهان است که به مردم برای برقراری ارتباط کمک می کند لذا باید تجارتی عادلانه، شفاف و فراگیر را بنا نهیم.

رئیس علی بابا ماه گذشته در دیدار با رییس جمهور آمریکا گفته بود که شرکتش به ایجاد یک میلیون شغل جدید در آمریکا کمک خواهد نمود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر