jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۹۹۸۷۲۴ ۱۸ بهمن ۱۳۹۵  |  ۰۸:۲۲

معاون سازمان حمایت از مصرف کنندگان در گفت و گو با جام جم آنلاین :

با متخلفان گرانی جوجه یک روزه برخورد می کنیم/ قیمت مرغ افزایش نمی یابد

۳

با نزدیک شدن به ایام عید برخی از تولید کنندگان جوجه یک روز قیمت این نهاده را طی چند هفته اخیر افزایش داده اند بطوریکه قیمت جوجه یک روزه که پیش از این حدود هزار و 300 تومان بود هم اینک در بازار به حدود 2 هزار 600 نیز رسیده است که این موضوع می تواند در قیمت تمام شده نهایی تولید گوشت مرغ تاثیر بگذارد .

با متخلفان گرانی جوجه یک روزه برخورد می کنیم/ قیمت مرغ افزایش نمی یابد

به گفته معاون نظارت برکالاهای مصرفی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان در این ایام که تقاضا برای جوجه یک روزه بالا می رود افزایش قیمت دراین حد غیر منطقی است و بر اساس بررسی های کارشناسی شده قیمت بهترین جوجه یک روزه هزار و 700 تومان مصوب شده است که با متخلفین برخورد تعزیری خواهد شد .

سید داود موسوی در گفت و گو با جام جم آنلاین در پاسخ به این پرسش که سازمان حمایت از مصرف کنندگان برای این افزایش غیر منطقی قیمت جوجه یک روزه چه اقدامی انجام داده است اظهار داشت :با توجه به افزایش غیر منطقی وغیر کارشناسی قیمت جوجه یک روزه در بازار و سهم بالای آن در بهای تمام شده مرغ، سازمان حمایت اعلام کرد به شکواییه های واصله در این زمینه با اولویت رسیدگی خواهد کرد.

به گفته معاون نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان ، با توجه به روند افزایش قیمت جوجه یک روزه موضوع در دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار مطرح و بر اساس توضیحات ارایه شده و پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی در جلسه حداکثر قیمت بهترین نوع جوجه یک روزه هزار و 700 تومان اعلام و مصوب و مقرر شد این قیمت ملاک بازرسی و برخورد تعزیری این سازمان و سازمان تعزیرات حکومتی قرار گیرد.

وی تصریح کرد به جهت تنظیم بازار این محصول جلساتی با نماینده وزارت جهاد کشاورزی ، انجمن تولید کنندگان جوجه یک روزه و انجمن تولید کنندگان مرغ گوشتی در سازمان حمایت برگزار و مقررشد انجمن مربوطه اقدامات لازم برای تنظیم بازار این محصول را اعمال کند که متاسفانه تا کنون این موضوع اجرایی نشده است.

وی در باره دلایل افزایش قیمت جوجه یک روزه در این ایام گفت : معمولا روند تغییرات قیمت جوجه یک روزه در شرایط پایان سال اینگونه است که از حدود دو ماه مانده تا پایان سال اکثر واحدها تولیدی به دلیل افزایش نیازی که در ایام عید برای مصرف مرغ پیش می آید تقاضای خود را برای جوجه یک روزه افزایش می دهند و از آنجائیکه تولید جوجه یک روزه یک روند خطی و پیش بینی شده است در این ایام قدری قیمت جوجه یک روزه افزایش می یاید اما افزایش قیمت به رقم بیش از هزار و 700 تومان منطقی نیست و ما با آن برخورد می کنیم .

موسوی خاطر نشان کرد با توجه به اظهارات نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی در جلسات تنظیم بازار ذخیره سازی مناسب برای ایام پایانی سال صورت گرفته و نگرانی در خصوص افزایش قیمت مرغ وجود نخواهد داشت.

موسوی تاکید کرد بر اساس مصوبه یادشده حداکثر قیمت جوجه یک روزه هزار و 700 تومان است و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و سازمانهای صنعت معدن تجارت امادگی دارند در سراسر کشور در صورت دریافت شکایت با تخلفات صورت گرفته برخورد قانونی لازم را انجام دهند .

سیما رادمنش -جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
اصلان
Spain
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۸
همش تقصیر دولت قبله......
۰
۰
k,;lkp
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۸
قربونه این دولت كه قیمتارو نسبت به دولت قبل نصف كرده..... از خواب بیدار شو عمووووووووو
صدری
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۸
تاحالا هر چقدر برخورد كردید كافبه هر این مدلی حرف می زنید یعنی دارید مردم و اماده می كنید واسه گرونی دستتون درد نكنه كه به فكر مردم هستید
۰
۰

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر