jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۹۷۹۶۲ ۱۶ بهمن ۱۳۹۵  |  ۱۵:۲۰

معاون اول رئیس جمهور گفت: اتهامات امریکایی‌ها علیه ایران به قدری نخ‌نما شده است که خود گوینده نیز از بیانش خجالت می‌کشد.

جهانگیری: ارزشی برای حرف های بی ادبانه دولتمردان آمریکا قائل نیستیم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، اسحاق جهانگیری روز شنبه در مراسم رونمایی از سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران با اشاره به اظهار نظرها و اتهام های مقامات آمریکا، افزود: ملت و مسئولان ایران کمترین ارزشی برای این حرف ها و اظهار نظرها قائل نیستند.

وی با بیان اینکه آنها نتایج تحریم ها و تعامل را درمورد ایران دیدند، تصریح کرد: اگر با زبان تکریم با ملت این کشور صحبت شود و مسائل از طریق مذاکره و گفتگو به نتیجه برسد به قول رئیس جمهور، می تواند برای همه برد داشته باشد.

جهانگیری خاطرنشان کرد: اگر جمهوری اسلامی ایران نبود، امروز سوریه به دست داعش بود و کشورهای عربی را داعش احاطه کرده بود و معلوم نبود القاعده در افغانستان چه می کرد؛ پس هر جا لازم بود ایران در آنجا حاضر شد چراکه می تواند ثبات ایجاد کند.

وی ادامه داد: در این سال ها هر جا تروریست درست کردند تا منطقه را برهم بزنند آن کشوری که در صحنه نبرد مخالفت قرار داشت، جمهوری اسلامی ایران بود و ما سرافراز هستیم.

جهانگیری تصریح کرد: آنها با دادن این شعارها می خواهند فضای توسعه کشور را کند کنند و سرمایه گذاران داخلی و خارجی را بترسانند اما آنها بدانند ملت ومسئولان ایران برای این حرف ها ارزشی قائل نیستند، سرمایه گذاران نیز به خوبی می دانند ایران برنامه های توسعه ای خوبی دارد.

وی با یادآوری اینکه امروز بعد از 38 سال با نگاه به انقلاب اسلامی هیچ موردی جز زیبایی و سربلندی در آن نهفته نیست، گفت: در طول این مدت همه انواع دشمنی ها را علیه ملت ایجاد کردند و اخیرا امریکایی ها فکر می کنند حرف های جدی هشدارگونه بزنند تا ملت را بترسانند.

معاون اول رئیس جمهورر افزود: ملت ایران جنگ هشت ساله را تحمل کرد جنگی که همه قدرت ها یک طرف قرارداشتند و این تنها شعار نیست، از سوی دیگر در زمان صدام کل منابع کشورهای خلیج فارس در اختیار عراق قرار داشت که بعدها خودشان به این موضوع اذعان داشتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر