jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۹۶۲۹۹   ۱۲ بهمن ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت : نیمی از محصولات استان به بازار کشور عراق صادر می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، پرزحمت در کارگروه صادرات غیر نفتی گفت: استان قزوین در 9 ماهه امسال 478 میلیون دلار صادرات داشته که کشور عراق دریافت کننده نیمی از آن بوده است. پر زحمت در ادامه از انعقاد تفاهمنامه بین صندوق توسعه ملی و بانک های عامل برای ارائه تسهیلات به صادرکنندگان خبر داد . وی همچنین از امضای تفاهمنامه سازمان توسعه تجارت و بانک توسعه صادرات برای پرداخت یارانه صادرات سخن گفت.

*90درصد مایحتاج عراق وارداتی است

رایزن بازرگانی عراق هم در این نشست گفت : 90 در صد مایحتاج عراق وارداتی است واین فرصتی برای صادرات کالا از ایران به این کشور است.

رضا زاده با بیان اینکه فرصت پیش آمده در عراق غیر قابل تکرار است، گفت : مردم عراق به کالاهای ایرانی رغبت نشان می دهند به شرط اینکه کالای ایرانی در بازار آنها وجود داشته باشد. رضا زاده افزود : کالاهای ایرانی در منطقه آزاد تجاری نجف بدون تعرفه عرضه می شود. وی اضافه کرد : همچنین بیشترین حجم گردشگر درمانی عراق از ایران است. به گفته رایزن بازرگانی عراق، صادرات به عراق در 13 سال گذشته روبه رشد بوده و 17 برابر شده است.رضازاده گفت : تبلیغات، حضور فیزیکی، نمایندگی، خدمات پس از فروش و شبکه توزیع مویرگی از مواردی است که می تواند صادرات را افزایش دهد .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

شعار زدگی در بهداشت و درمان

شعار زدگی در بهداشت و درمان

دیروز رئیس‌جمهوری گفت کارنامه هشت سال فعالیت دولت در زمینه بهداشت و درمان از زمان هخامنشیان تاکنون بی‌نظیر بوده است.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر