jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۹۳۰۱۶   ۰۳ بهمن ۱۳۹۵  |  ۱۰:۳۱

مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران با اشاره به انتقال سه نفر از شهدای حادثه پلاسکو به پزشکی قانونی گفت: برای تشخیص هویت شهدا و مفقودین حادثه پلاسکو از آزمایش دی ان ای بهره می گیریم.

نمونه دی ان ای از خانواده مفقودین و شهدای حادثه پلاسکو گرفته شد

به گزارش جام جم آنلاین، مسعود قادی پاشا در گفتگو با برنامه «صبح و زندگی» شبکه رادیویی سلامت با اشاره به انتقال سه نفر از شهدای حادثه پلاسکو به پزشکی قانونی گفت: تاکنون پیکر سه نفر از شهدای حادثه پلاسکو به پزشکی قانونی استان تهران ارشال شد که از این سه نفر، یک نفر از بیمارستان شهید مطهری که به نام بود و دو نفر دیگر نیز با چهره، قابل شناسایی هستند. از این رو، با شهرداری هماهنگ می کنیم تا از طریق چهره هویت این افراد مشخص شود.

وی با بیان اینکه به پزشکی قانونی اعلام شده است 16 نفر از آتش نشانان در حادثه پلاسکو مفقود شده اند، افزود: برای افزایش سرعت کار در شناسایی هویت آتش نشانان با معاون محترم دادستان هماهنگ کردیم تا از پیکر شهدای حادثه پلاسکو دی ان ای بگیریم برای افزایش سرعت هماهنگ شده است تا آزمایش دی ان ای از خانواده های این عزیزان گرفته شود.

قادی پاشا بیان کرد: برای این امر و رفاه حال خانواده ها، محلی از سوی شهرداری تعیین شده است و کارشناسان پزشکی قانونی برای اخد دی ان ای خانواده شهدای حادثه به آن محل اعزام شدند که دیروز 11 نفر از این عزیزان از ساعت 5 الی 8 بعد از ظهر برای این امر مراجعه کردند.

مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران در پایان اظهارداشت: بقیه خانواده ها نیز می توانند با معاونت منابع نیروی انسانی شهرداری هماهنگ کنند که پس از هماهنگی کارشناسان پزشکی قانونی در محلی که شهرداری در نظر می گیرد مراجعه و اقدام به اخذ دی ان ای جهت تطبیق می کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محیط‌ زیست نیازمند تحول

محیط‌ زیست نیازمند تحول

دولت سیزدهم در گام‌اول باید دریاچه ارومیه و اتفاقاتی را که پیرامون آن افتاد از لوث ناکارآمدی‌ ها پاک کند. در مرحله بعد باید نظارتی دقیق بر تمام عملکردهای صورت‌گرفته داشته باشد و پس از آن به قید فوریت برنامه عملیاتی کارآمدی درباره احیای دریاچه ارومیه تهیه کند.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر