jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۹۲۱۸۳   ۰۱ بهمن ۱۳۹۵  |  ۱۱:۲۱

میلیارد آمریکایی جورج سوروس گفته است که دونالد ترامپ یک "دیکتاتور بالقوه" است که شکست می‌خورد. وی هم‌چنین پیش بینی کرده که آمریکا در دوران ریاست جمهوری ترامپ تسلطش را بر جهان از دست می‌دهد.

سوروس: ترامپ، دیکتاتور است و شکست می‌خورد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، پایگاه خبری ورلد بولتن نوشت: جورج سوروس، میلیارد آمریکایی به ارزیابی از فعالیت‌ها و روند ریاست جمهوری دونالد ترامپ پرداخته و وی را یک دیکتاتور بالقوه خواند که شکست می‌خورد.

وی گفت، ترامپ تنها به لفاظی می‌پردازد که تاثیر کمی بر اروپا و سایر بخش‌های جهان می‌گذارد و در نهایت باعث شکست وی و عدم تسلط کافی آمریکا بر عرصه جهانی می‌شود.

این میلیاردر آمریکایی متولد مجارستان در جمع رهبران تجاری و خبرنگاران در هتلی در داووس که محل برگزاری نشست جهانی اقتصاد است، گفت:‌ دونالد ترامپ یک دیکتاتور بالقوه است که انتظار پیروزی برای او وجود ندارد. من به شخصه مطمئنم که او شکست می‌خورد چون ایده‌ها و خط مشی‌ای که دارد او را به خودپسندی می‌کشاند. کابینه ترامپ نیز برای منافع خودشان می‌جنگند.

سوروس که در جریان کمپین انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا مدافع هیلاری کلینتون از دموکرات‌ها بود در نتیجه پیروزی غیر منتظره دونالد ترامپ و پیامدهای آن، یک میلیارد دلار از دست داد.

سوروس که از وی به عنوان عامل پشت پرده انقلاب‌های رنگین یاد می‌شود، درباره بریگزیت و ترزا می، نخست وزیر انگلیس نیز سخن به میان آورد و پیش بینی کرد که بودن ترزا می بر سر قدرت در انگلیس طولانی نخواهد بود و مردم این کشور متوجه پیامدهای مالی خروج کشورشان از اتحادیه اروپا می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما هم بلدیم کتک بخوریم

ما هم بلدیم کتک بخوریم

 در یک عکس‌نوشته در شبکه‌های اجتماعی نوشته بود: با من درد دل کن. شاید نتوانم مشکلت را حل کنم. اما می‌توانم همراهت غصه بخورم...

مهر باطل بر گفتمان سازش

مهر باطل بر گفتمان سازش

آنچه امروز در نوار غزه رخ می‌دهد تکان‌ دهنده است. شهادت ده‌ها انسان بیگناه، از جمله تعدادی از کودکان در حملات وحشیانه رژیم‌ اشغالگر قدس، بار دیگر ماهیت این رژیم منحوس و نامشروع را مقابل همگان افشا کرده است.

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر