jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۹۲۰۲۸   ۲۲ دی ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان‌رضوی :

آسیب‌های اجتماعی رو به زنانه شدن است

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان‌رضوی گفت: براساس نظر متخصصان و کارشناسان حوزه اجتماعی آسیب‌های حوزه اجتماعی رو به زنانه شدن است.

فرشته سلجوقی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه آسیب های اجتماعی وقتی زنانه شود، خانواده به خطر می افتد، اظهار کرد: زن خانواده به عنوان محور و ستون اصلی خیمه خانواده وقتی آسیب ببیند، سایر اعضای خانواده نیز در معرض آسیب قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه امکان ندارد مادری که مشکل دارد بتواند بچه سالم داشته و بخوبی وظیفه همسری و مادری خود را انجام دهد، عنوان کرد: شهروند قانون مدار نیز تحت تاثیر همین قانون قرار می گیرد و با مشکلاتی مواجه می شویم.

سلجوقی با اعلام اینکه آسیب‌های غالب در حوزه زنان تفاوت چندانی با حوزه مردان ندارد، گفت: متاسفانه اعتیاد، خشونت، سرقت، طلاق و مشکلات موجود در فضای مجازی از جمله آسیب های شایع در بین زنان است.

وی با بیان اینکه خشونت خانگی در مورد زنان و کودکان رو به افزایش است، افزود: متاسفانه تمامی این آسیب‌ها خانواده را مورد تهاجم قرار داده است.

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه 17 آسیب اجتماعی اول کشور ریشه در مسائل فرهنگی دارد، بیان کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند زنان مدیران فرهنگی خانواده هستند و مدیریت پنهان خانواده برعهده زنان است.

سلجوقی گفت: دیده شده که اگر به جامعه زنان ازطریق آموزش، اطلاع رسانی و توانمند افزایی به قدر کافی بها دهیم، می توانیم در جهت کاهش رشد آسیب‌ها به توفیقات خوبی دست یابیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر