jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۹۰۲۵۰   ۲۶ دی ۱۳۹۵  |  ۱۵:۲۷

پس از تصمیم گروه تروریستی داعش برای کشتن یک پسربچه 6 ساله ناشنوا، این کودک به همراه خانواده‌اش از عراق گریخت.

کودک ناشنوا در فهرست ترور داعش +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران، یک پسربچه 6 ساله ناشنوا سال گذشته میلادی پس از آنکه گروه تروریستی داعش اعلام کرده بود افراد معلول را در مناطق تحت کنترل خود می کشد، به همراه خانواده اش از عراق فرار کرد و به انگلیس آمد.

«لوند همدامین» که از بدو تولد ناشنوا بود به همراه پدر و مادر و برادرش پیش از آنکه به شهر «داربی» در انگلیس سفر کند در یک اردوگاه پناهجویان در فرانسه زندگی می کرد.

وی در مدرسه سلطنتی ناشنوایان در انگلیس مشغول تحصیل شد و توانست زبان اشاره انگلیسی را بیاموزد.

ماه گذشته میلادی این خانواده اخباری را شنیدند که آنها را بسیار متعجب کرد. وزارت کشور انگلیس به آنها اعلام کرده بود که باید به آلمان نقل مکان کنند.

آنها قرار بود دوشنبه (فردا) به آلمان بروند؛ اما در لحظه آخر دولت انگلیس به آنها یک فرصت دیگر داد که مراحل اقامت خود را در این کشور تکمیل کنند.

پدر این کودک ناشنوا گفت: بسیار خوشحالیم که به ما این فرصت داده شد تا بتوانیم به وزارت کشور انگلیس اثبات کنیم لوند به دریافت اقامت در شهر «داربی» احتیاج دارد. اگر به کشور دیگری برویم پسرمان باید آموزش را از ابتدا آغاز کند و این برای کل خانواده ناراحت کننده خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر