jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۹۰۱۶۱   ۲۶ دی ۱۳۹۵  |  ۱۰:۰۳

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: زنان ، کودکان، سالمندان و حتی مردان نیز می توانند خشونت های خانگی را به تلفن صدای مشاور با شماره 1480 اطلاع دهند و از کارشناسان این مرکز کمک بگیرند.

خشونت های خانگی را به 1480 اطلاع دهید

به گزارش جام جم آنلاین، حبیب الله مسعودی فرید روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: علاوه بر این سامانه تلفنی، مراکز مشاوره حضوری تحت پوشش بهزیستی در سراسر کشور فعالیت دارند که مردم برای رهایی از خشونت های خانگی به کمک مشاوره و تجارب کارشناسان متخصص ، می توانند به آنها مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: خط صدای مشاوره 1480 برای مشاوره و راهنمایی افرادی است که در زمینه قربانی خشونت های خانگی شده اند یا در معرض آن قرار دارند.

وی یادآور شد: هم اکنون زنان به علت احساس مسئولیت بیشتر، بیشترین تماس گیرندگان با مراکز خدمات جامع مشاور را تشکیل می دهند.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: موضوع خشونت به هر حال موضوع مهمی است و سازمان بهزیستی در پیشگیری از خشونت و همچنین در مداخله بهنگام در خشونت به ویژه خشونت های خانگی، ورود پیدا کرده و کارهای زیادی انجام داده است.

مسعودی فرید افزود: بطورمثال اکنون برای خانواده در بحث پیشگیری هم آموزش های مهارت های زندگی را داریم که تا حد زیادی می تواند از خشونت ها پیشگیری کند.

گفتنی است آمار دقیقی از خشونت های خانگی در کشور وجود ندارد اما مطالعه ای در این زمینه در سال 88 انجام شده که آمار آن منتشر نشد و مسعودی فرید پیش از این بر ضرورت ایجاد یک سیستم جامع برای ثبت خشونت های خانگی در کشور تاکید کرده بود.

یادآور می شود: مشاوره ها و راهنمایی تلفنی یکی از الزامات اورژانس اجتماعی است چراکه بسیاری از مردم در شرایط بحرانی یا بخاطر ترس از اطرافیان یا انگ مشاوره ، ترجیح می دهند مشکلات خود را از طریق تلفنی مطرح کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر