jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۹۸۸۷۷۴   ۲۲ دی ۱۳۹۵  |  ۰۹:۴۹

دختر جوان که پدرخوانده اش را با ضربه چاقو به قتل رسانده بود، در روز تولدش از سوی مادر مقتول بخشیده شد.

زندگی دوباره به الیکا در روز تولدش +عکس

به گزارش جام‌جم، رسیدگی به این پرونده از 11 آذر سال گذشته و به‌دنبال مرگ مشکوک مردی در خانه‌ای در خیابان 178 تهرانپارس آغاز شد. ماموران با حضور در آنجا با دختری رو‌به‌رو شدند که مدعی بود پدرخوانده‌اش با چاقو خودکشی کرده است. ماموران در بررسی از خانه این دختر متوجه شدند مرگ این مرد خودکشی نبوده بلکه به قتل رسیده است.

الیکا در بازجویی‌ به افسر تحقیق گفت: من نذر کرده بودم شله زرد بپزم، مادرم و همسر صیغه‌ای او به خانه‌ام آمدند. سهراب با ما دعوا و به من حمله کرد و می‌گفت من شیطان هستم. برای ترساندن او، چاقویی را از آشپزخانه برداشتم که سهراب چاقو را از دستم گرفت و در این درگیری پایش لیز خورد و زمین افتاد و چاقو به بدنش اصابت کرده و منجر به مرگش شد.

دختر جوان در دادسرا نیز مدعی شد: روز جنایت نمی‌خواستم شوهر صیغه‌ای مادرم را به قتل برسانم، به قصدترساندن او چاقو را به سمتش گرفتم. او خواست چاقو را از من بگیرد که در این کشمکش چاقو به او اصابت کرد و جانش را گرفت.

دختر متهم به قتل با تجدید قرار قانونی روانه زندان شد. متهم در آخرین دفاع ادعای دفاع مشروع را مطرح وعنوان کرد: مقتول به سمت من حمله کرد و من در دفاع از خودم او را کشتم.

پس از تکمیل تحقیقات، پرونده به دادگاه کیفری استان تهران ارسال و دو هفته قبل الیکا در شعبه دوم دادگاه کیفری محاکمه شد. در این جلسه که به ریاست قاضی زالی و با حضور قاضی ابراهیم اسلامی برگزار شد، مادر مقتول گفت: من یک پسر و دختر داشتم، که پسرم در این جنایت به قتل رسید. بعد از این قتل، دخترم هم تحت فشار روحی شدید، به بیماری سرطان مبتلا شد. فردا هم اولین جلسه شیمی درمانی اوست. در حال حاضر به خاطر شرایط موجود قادر به تصمیم گیری نیستم. عاشورا نذر کردم اگر دخترم شفا پیدا کرد، من هم رضایت خود را اعلام کنم.

با توجه به درخواست اولیای دم، رئیس دادگاه به او 13 روز فرصت داد تا درباره تصمیمش فکر کند. دختر جوان هم به زندان بازگشت.

روز دوشنبه جلسه رسیدگی به این پرونده برگزار شد که در ابتدای این جلسه، مادر مقتول گفت: با توجه به نذری که کرده بودم، قاتل پسرم را می‌بخشم.

در ادامه الیکا در جایگاه قرار گرفت و در دفاع از خود گفت: من در دفاع از خودم، مرتکب قتل شدم. دو ساله بودم که پدر و مادرم از هم جدا شدند. پدرم پنج زن گرفت که بتازگی متوجه شدم سرطان گرفته است. به خاطر اختلاف‌هایی هم که با مادرم داشتم، از او جدا شده و تنها زندگی می‌کردم. هیچ وقت پدر و مادرم پشتیبان من نبودند.

وی ادامه داد: روز حادثه سهراب که همسر صیغه‌ای مادرم بود، به سمتم حمله کرد که مادرم در دفاع از من، او را در اتاق زندانی کرد. چند دقیقه بعد او از طریق پنجره و بالکن وارد پذیرایی شد که با هم درگیر شدیم و من در دفاع از خودم از آشپزخانه چاقویی برداشتم و او را کشتم.من اگر قصد قتل داشتم، با اورژانس و پلیس تماس نمی‌گرفتم.

رئیس دادگاه: تحقیقات نشان داده با مقتول ارتباط داشتید.

الیکا: نه این موضوع را قبول ندارم.

با دفاعیات دختر جوان، مادر مقتول به ادعاهای او اعتراض کرد و گفت: من الیکا را بخشیدم، اما او ادعاهای دروغی را مطرح می‌کند.

وکیل متهم در دفاع از موکلش گفت: با کمک خیرین بخشی از دیه مقتول تامین شده است و امیدواریم بقیه دیه تامین شود.

الیکا در آخرین دفاعیات خود گفت: امروز روز تولدم است و از مادر مقتول می‌خواهم حلالم کند.

پس از آخرین دفاعیات متهم و وکیل مدافعش، قضات دادگاه برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
یكتا
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
آفرین بر این مادر یقیننا با این گذشت ثواب عمل خویش را خواهد دید
۰
۰
حسین
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۲
قتل عمدی بوده و این دختره مشكل شخصیتی داشته و مطمئن باشید بعد آزادی دوباره یكنفر دیگه رو بقتل میرسونه خانواده مقتول بخاطر دیه گذشت كردند و این ظلمی است به دیگران
یاس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
الیكا باید قدر این خوبی مادر مقتول را بداند به نظرم مادر مقتول برای این دختر مادری كرد و زندگی دوباره به او بخشید كسی كه میتوانست جان این دختر را در دمی بگیرد با میل باطنی اش با خدای خود معامله كرد و این بنده را آزاد كرد یقیننا اجر این كار ثواب این كار به او برمیگردد چون قتل تعمدی نبوده جای گذشت داشته به نظرم الیكا باید تا روزی كه زنده است قدردان این بانوی باگذشت باشد و خوبی این زن را با خوبی جواب دهد
۱
۰
نرم افزار موبایل
-
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
ازچندسالگی جدا زندگی میكرده
۲
۰
مهرنوش
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
این زن مهربان و خوش قلب محبتی در حق این دختر كرد كه مادر واقعیش این محبت رو درحقش نكرده بود.
۱
۰
مهرنوش
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
خب چرا لایك منفی میدین. خودش گفته محبت مادر و پدر ندیده
۰
۱
م
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
اصلا نباید میبخشیدتش, باعث میشه قتل زیاد بشه
۱
۰

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر