jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۸۶۴۸۸   ۱۶ دی ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

دانشمندان ژلی متشکل از خون بیمار و ویتامین ‌C ساخته‌اند که زخم‌های مزمن را درمان می‌کند.

به گزارش مهر، این ترکیب مکانیسم‌های درمان در بدن خود بیمار را به کار می‌اندازد و زخم‌هایی را درمان می‌کند که ماه‌ها یا سال‌ها درمان نمی‌شود.

نتیجه آزمایش‌های اولیه در مرکز بارتز NHS لندن نشان داد 9 نفر از ده بیمار که زخمی یک ساله داشتند، با استفاده از این ژل جدید درمان شدند.

تکنیک درمانی این ژل پی‌آر‌پی است. در این روش پزشکان نمونه‌ای از خون بیمار را می‌گیرند و آن را در سانتریفیوژ قرار می‌دهند تا پلاسما از آن جدا شود. در نهایت سرم شفافی به دست می‌آید که مملو از پلاکت و پروتئین‌هایی است که عامل رشد نامیده می‌شود. این کار علاوه بر فعال کردن پلاکت‌ها، قدرت تولید دوباره بافت را نیز افزایش می‌دهد. سپس به این ماده ویتامین C افزوده می‌شود تا ژل ساخته شود. تمام این مراحل کنار تخت بیمار براحتی اجرا می‌شود. این ژل به طور مستقیم روی جراحت قرار می‌گیرد و سپس پانسمان می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر