از افغانستان برای کار به ایران آمد اما وقتی کارش را از دست داد، با چند نفر از هموطنانش، سرقت از خانه‌ها را آغاز کردند.
کد خبر: ۹۸۵۹۰۰
عضو باند سارقان افغان: کار نداشتیم، سارق شدیم

به گزارش جام جم، بعد از 70 فقره سرقت دستگیر شدند و راز سرقت‌های آنها فاش شد.

چه زمانی به ایران آمدی؟

دو سال پیش به طور غیرقانونی از افغانستان به ایران آمدم. در یک ساختمان به عنوان نگهبان کار می‌کردم تا این‌که مالک آنجا از من راضی نبود و اخراجم کرد. همسر و بچه‌هایم در افغانستان بودند و من برایشان پول می‌فرستادم. بیکاری و بی‌پولی باعث شد با دو دوستم که مثل من بیکار شده بودند، همراه شوم.

چطور وارد این باند سرقت شدی؟

سرکرده اصلی باند که نامش نور بود، زمانی که سراغم آمد من بیکار بودم و مجبور شدم با گروه او همراه شوم. او با نیسان خود به شهرستان‌های نظرآباد، طالقان، دماوند، فیروزکوه، چالوس و سایر شهرستان‌های اطراف تردد و خانه‌های ویلایی را شناسایی می‌کرد و به ما اطلاع می‌داد که ساکنان خانه نیستند. سپس طبق دستور او همگی به نوبت به آنجا می‌رفتیم. در خانه‌های ویلایی را تخریب و هرچه در خانه بود را سرقت می‌کردیم. اموال را در نیسان گذاشته و پس از بارگیری فرار می‌کردیم.

درجریان این سرقت‌ها، مالباخته‌ای هم سررسید؟

نه. ما کلت‌های پلاستیکی همراهمان بود تا اگر مالباخته‌ای سر رسید، با آن تهدیدش کنیم.

چه زمان‌هایی به سرقت می‌رفتید؟

هر 10 روز یک بار، به خانه‌های ویلایی دستبرد می‌زدیم. چند نفری وارد خانه‌ها می‌شدند و بقیه در خیابان کشیک می‌دادند.

چقدر پول، از طریق دزدی به دست آوردی؟

فقط دو میلیون و 600 هزارتومان از این 70 بار سرقت، سهم من شد. بقیه اعضا هم در همین حدود یا کمتر نصیبشان شد. چون خریداران اموال دزدی، اموال را به قیمت پایین می‌خریدند. رئیس باندمان هم که به افغانستان گریخته، بیشترین سهم پول را برای خودش بر می‌داشت و به ما پول کمی می‌رسید .

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۳
نیكو
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
۰
۰
مگر دیگران كه در میادین می ایستند وكارگری میكنند اشكال دارد. شما هم همین كار را انجام میدادید .این حرفها بهانه است . بگویید میخواستیم ره صد ساله را یك شبه طی كنید .تاسف دارد .
نرگس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
۰
۰
چشم به مال مردم دوختن و دست درازی به اموال دیگران نتیجه اش تباهی میباشد . نان حرام به خانواده میدهند انتظار دارند نسل آینده شان درستكار باشد. افسوس
نرم افزار موبایل
-
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
۰
۰
یك ایرانی:ماخودمون كم بدبختی داریم.كم بیكار داریم ك این اتباع افغانیم میان تو ایران وتوقع كار دارن.نرخ كارو خراب كردن .باكمترین قیمت كار میكنن.انوقت هموطنای ما بعضیاشون از بیكاری باید شبو گرسنه بخوابن.بابا برید كشور خودتون كناره زن و بچتون.اینقدم جرم و جنایت نكنید تو ایران اینا دیگه خیلی پسرخاله شدن میان خلافم می كنند .

نیازمندی ها