jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۸۲۶۰۹   ۰۶ دی ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‎ای استان گلستان با اشاره به آمار تصادفات جاده‎ای برون‎شهری و روستایی گفت: میزان تلفات جاده‎ای در هشت ماهه سال‌جاری 172 مورد بوده که در مقایسه با مدت مشابه 13 درصد کاهش نشان می‎دهد.

به گزارش تسنیم، مهدی میقانی از کاهش 16 درصدی تلفات موتورسواران در استان خبر داد و تصریح کرد: تلفات موتورسواران در مدت هشت ماهه سال گذشته برابر 81 مورد بوده و این میزان در سال جاری به 68 مورد تنزل یافته و در این حوزه نیز شاهد کاهش 16 درصدی تلفات هستیم. وی با اشاره به آمار مقایسه‎ای در حوزه تلفات عابران پیاده افزود: میزان تلفات عابران پیاده در مدت هشت ماهه سال گذشته 30 مورد بوده است، درحالی که این میزان در سال جاری 22 مورد گزارش شده و 27 درصد کاهش نشان می‎دهد.

میقانی روند نزولی کاهش تصادفات و تلفات جاده‎ای را مثبت ارزیابی کرد و این عملکرد را نتیجه همکاری خوب دستگاه‎های دخیل در امر کاهش تلفات ناشی از تصادفات برون‎شهری دانست و اظهار کرد: پلیس‎راه، راهداری و حمل و نقل عمومی، دستگاه‎های امدادی مانند اورژانس و هلال‎احمر در این راستا همکاری خوبی داشتند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‎ای استان گلستان با بیان این‌که رعایت مسائل ایمنی باید به گفتمان رایج اجتماعی و بین خانواده‎ها تبدیل شود، تصریح کرد: اصلی‎ترین نکته‎ای که باید مورد توجه قرار بگیرد، تغییر رفتار مردم است؛ اگر بهترین خیابان و ماشین را داشته باشیم، اما رفتارهای کاربران، مردم و موتورسواران اصلاح و تغییر پیدا نکند، همچنان دچار چالش خواهیم بود.

میقانی با اشاره به این‌که تلفات جاده‎ای اصلی‎ترین دغدغه مردم است، تصریح کرد: همه ارکانی که در این زمینه فعال و دخیل هستند، شاخص اصلی آنها کاهش تلفات ناشی از تصادفات در راه‎های برون‎شهری و جاده‎ای است.

وی با بیان این‌که بیشترین گروه آسیب‎پذیر را عابران پیاده و موتورسواران تشکیل می‎دادند، خاطرنشان کرد: میزان آسیب‎پذیری این گروه‎ها در سال‎های گذشته حدود 63 درصد بوده که در سال جاری به 52 درصد کاهش یافته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر