رئیس مجلس خبر داد:

دستور رهبر انقلاب برای اختصاص ۵۰۰ میلیون دلار به سیستان و بلوچستان

رئیس مجلس با بیان اینکه خدمات سپاه در زمینه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق محروم کشور قابل تقدیر است، گفت: اخیراً رهبر معظم انقلاب دستور داده‌اند ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای آبادانی استان سیستان و بلوچستان اختصاص پیدا کند.
کد خبر: ۹۷۸۰۱۵
دستور رهبر انقلاب برای اختصاص ۵۰۰ میلیون دلار به سیستان و بلوچستان

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، علی لاریجانی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح 12 بیمارستان صحرایی جنوب شرق کشور در زاهدان، ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت اظهار داشت: برادران سپاه پاسداران با علاقه بسیار برای خدمات‌رسانی به مردم مناطق محروم کشور تلاش می‌کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود اینکه وظیفه اصلی سپاه به عنوان نیروی نظامی ایجاد امنیت است به‌ویژه مقابل دشمنان خارجی، اما این نهاد با روحیه انقلابی و مجاهدانه با توجه به استعداد خود در دورترین نقاط کشور بستر خدمت‌رسانی در حوزه‌های مختلف از جمله بهداشت و درمان را فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه امروز سپاه هر جا مشکلی می‌بیند جهت حل آن تلاش می‌کند، خاطرنشان کرد: سپاه تاکنون بارها خدمات درمانی وسیع و پیشرفته را در مناطق دورافتاده و حتی صعب‌العبور کشور ایجاد کرده است.

لاریجانی با اشاره به اینکه ظرفیت بسیار خوبی در زمینه راه‌اندازی بیمارستان‌های ارزان‌قیمت توسط سپاه وجود دارد، افزود: در این زمینه نیاز به حمایت وزارت بهداشت است تا بیمارستان‌های ارزان قیمت بیش از پیش در سطح کشور راه‌اندازی شود و مجلس هم در صورت نیاز در این راستا پای کار است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: خدمات سپاه پاسداران در زمینه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق محروم کشور بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است و امیدواریم تلاش‌هاس سپاه در حوزه‌های مختلف با همین روحیه ادامه یابد.

اختصاص 3 درصد منابع نفتی کشور به استان‌های محروم

وی با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان تاثیر زیادی در سرنوشت کشور دارد، تصریح کرد: سیستان و بلوچستان از مشکلات و کمبودهای زیادی رنج می‌برد و بنابراین همه ما باید در راستای توسعه آن تلاش کنیم.

لاریجانی افزود: البته در سال‌های اخیر اقدامات خوبی از جمله پروژه‌های گازرسانی و راه آهن چابهار- مشهد در این استان آغاز شده که امیدواریم مردم سیستان و بلوچستان در آینده نزدیک با مشاهده نتایج این پروژه‌ها، شادمان شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به محرومیت‌های زیادی که در سیستان و بلوچستان وجود دارد، شاید نیاز باشد در خلاف سیاست‌های اصل 44، دولت سرمایه‌گذاری‌هایی در این استان انجام دهد تا زمینه ورود بخش خصوصی فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: بندی در برنامه ششم توسعه جهت مناطق محروم اضافه شده که در پی آن قرار است حمایت ویژه‌ای از مناطق محروم از جمله استان سیستان و بلوچستان صورت گیرد. همچنین در نظر داریم 3 درصد از کل منابع نفتی کشور به استان‌های محروم از جمله سیستان و بلوچستان اختصاص یابد که امیدواریم این امر در برنامه ششم توسعه محقق شود.

رهبر معظم انقلاب توجه ویژه‌ای به سیستان و بلوچستان دارند

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش با اشاره به مشکل کم‌آبی موجود در سطح کشور، عنوان کرد: مشکل کم‌آبی از مشکلات مهم سیستان و بلوچستان است، بنابراین تلاش می‌شود در برنامه ششم سهم مناسبی برای حل این مشکل در استان دیده شود.

وی با اشاره به توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به استان سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در جلسات متعدد تاکید دارند که مسئولان کشور به این استان توجه بیشتری داشته باشند. ایشان اخیراً دستور داده‌اند 500 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای آبادانی استان سیستان و بلوچستان اختصاص پیدا کند.

رئیس مجلس گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری به توسعه سواحل مکران و سرمایه‌گذاری خوبی که در این زمینه صورت گرفته، آینده خوبی در انتظار سیستان و بلوچستان است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
مردم
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۲
۰
۰
دعای خیر ما سیستانی - بلوچستانی ها بدرقه راهشان
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها