بزرگترین نیروگاه بادی کشور در خرمشهر کلید خورد

مراسم کلنگ زنی فاز نخست احداث بزرگترین نیروگاه بادی کشور به ظرفیت حدود ۵۰ مگاوات در شهرستان خرمشهر انجام شد.
کد خبر: ۹۷۶۶۸۳
بزرگترین نیروگاه بادی کشور در خرمشهر کلید خورد

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از مهر، مراسم کلنگ زنی فاز نخست احداث بزرگترین نیروگاه بادی کشور در شهرستان خرمشهر و با حضور استاندار خوزستان، نماینده مردم خرمشهر در مجلس، مسئولان منطقه آزاد اروند و مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان برگزار شد.

استان خوزستان به دلیل داشتن دشت های پهناور و مجاورت با ساحل خلیج فارس و بر اساس مطالعات صورت گرفته از پتانسیل مناسبی در خصوص بهره مندی از انرژی باد برخوردار است که در همین راستا مذاکراتی بین شرکت برق منطقه ای خوزستان با شرکت آلمانی EAB NEW ENERGY GMBH برای احداث بزرگترین نیروگاه بادی کشور به ظرفیت تولید نهایی ۲۰۰ مگاوات برق در منطقه آزاد اروند به شکل سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) انجام گرفت.

پس از انعقاد تفاهم نامه ها و کسب مجوز های لازم و همچنین مبادله قراداد خرید تضمینی برق با وزارت نیرو امروز مراسم کلنگ زنی فاز اول این پروژه مهم به ظرفیت حدود ۵۰ مگاوات با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی های جهان و استفاده از توربین های ساخت آلمان با ظرفیت ۳.۴ مگاوات و ارتفاع ۱۳۰ متر انجام شد.

سرمایه گذاران آلمانی در چندین فاز در طول مدت دو سال این نیروگاه را توسعه خواهند داد که ترکیبی از انرژی های تجدیدپذیر شامل ۹۰ مگاوات بادی، ۴۰ مگاوات خورشیدی (فتوولتاییک) و ۲۰ مگاوات خورشیدی حرارتی به همراه احداث مرکز آموزش بین المللی انرژی های تجدیدپذیر در منطقه خواهد بود.

در کل ارزش سرمایه گذاری پروژه احداث بزرگترین نیروگاه بادی کشور در منطقه آزاد اروند حدود ۳۵۰ میلیون یورو است که باعث ایجاد حدود ۱۵۰ فرصت شغلی حرفه‌ای برای فارغ التحصیلان دانشگاهی خواهد بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها