آیین بزرگداشت بابک رادمنش با حضور هنرمندانی همچون حسین خواجه امیری (ایرج)، محمد گلریز، محمد اصفهانی، بهروز صفاریان، محمدعلی قدمی، بیوک میرزایی، پدرام کشتکار، جمشید نجفی، علی چراغی، رشید وطن دوست و ... در فرهنگسرای شفق برگزار شد.
کد خبر: ۹۷۶۱۵۶
بزرگداشت آقای  آهنگساز با حضور ایرج و سامی یوسف +تصاویر

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نوا محمد گلریز خواننده موسیقی انقلابی کشورمان در ابتدای این برنامه بیان کرد: خوشحالم که بعد از سال‌های سال برای تجلیل از هنرمند گرانقدر کشورمان که حق زیادی به گردن موسیقی ما دارد، گرد هم آمدیم. به هر صورت اوایل انقلاب که جو ترور و وحشت از جانب عوامل بازمانده طاغوت انجام می شد، بابک رادمنش از جمله هنرمندانی بود که جسارت می‌کرد و آهنگ‌های مختلف می‌ساخت. او باعث شد که راه موسیقی حماسی ما رشد بیشتری کند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی های شخصیتی بابک رادمنش این بود که وی حتماً باید شخصیت کسی را که می‌خواهد آهنگ بخواند، ببیند و متناسب با او آهنگ بسازد که به نظر من همین موضوع باعث ماندگاری آثار آهنگسازی است که با رادمنش همکاری داشته است. او از جمله هنرمندانی است که در عرصه بین المللی هم حق به سزایی دارد کما اینکه فرزند گرامی او سامی یوسف خدمات بسیار از در حوزه موسیقی ارزشی انجام داده است، موسیقی که به اعتقاد من در حق آن اجحاف شده است. بسیاری از متدینین بودند که قبل از انقلاب موسیقی گوش نمی‌دادند اما بعد از انقلاب با موسیقی‌های ارزشی به سمت موسیقی آمدند. من گاهی آهنگ‌هایی را که می‌شنوم از اینکه سرمایه عظیم ایرانی این‌گونه در حال از دست رفتن است، متأثر می‌شوم. بنابراین باید به این موسیقی ایرانی پرداخت تا راه موسیقی برایمان در جهان باز شود.

بهروز صفاریان آهنگساز با سابقه موسیقی پاپ نیز در بخش دیگری از این مراسم بزرگداشت بیان کرد: بابک رادمنش از جمله هنرمندانی است که با گذشت سال ها از فعالیت های وی در عرصه موسیقی اما همچنان آثار ارزشمندی دارد. وی در جنبه های مختلف موسیقی به ایفای نقش پرداخته که از پس هر کدام به خوبی برآمده است. سامی یوسف فرزند او نیز از افتخاراتی است که شاهد ایفای نقش او در سطوح بین المللی هستیم. رادمنش هنرمندی است که توانایی بسیار زیادی در عرصه هنر دارد اما امیدوارم روزی برسد که هنر موسیقی را به عنوان هنر اول به گوش تمام جهان برسانیم.

ابوالفضل صادقی‌نژاد مسئول واحد نظارت و ارزشیابی دفتر موسیقی وزارت ارشاد نیز در این برنامه گفت: از اینکه امشب در جمع بزرگان موسیقی حضور دارم، بسیار خرسندم. آشنایی من با رادمنش یا همان فیروز برنجان به سال ۵۰ باز می گردد. آن زمان خیلی سخت بود که انسانی هنرمند و مطرح باشد، اما پاک و سالم زندگی کند. اما وی یکی از تأثیرگذارترین شاعران و آهنگسازان بعد از انقلاب بود که به اعتقاد من بر آمده از زندگی سالم، پاک و ریشه درست داشتن است و ثمره‌اش هم سامی یوسف می‌شود. البته بخش اعظمی از آن هم بر می‌گردد به همسر خوب ایشان که توانست یک مرد موفق این‌چنین بسازد.

اجرای قطعه موسیقایی به آهنگسازی بابک راد منش و خوانندگی رشید وطن دوست، اجرای قطعه «سلاح را برگیرید» به خوانندگی محمد علی قدمی، اجرای قطعه «خلبانان» به خوانندگی جمشید نجفی از جمله بخش های دیگر مراسم بزرگداشت بابک رادمنش بود. این در حالی است که در بخش پایانی برنامه پیام تقدیر رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در حضور هنرمندان پیشکسوت به رادمنش ابلاغ شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها