رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه:

حقوق کارمندان و کارگران براساس ۲ سال آخر خدمت محاسبه می‌شود

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه گفت: حقوق کارمندان و کارگران براساس ۲ سال آخر خدمت محاسبه می‌شود.
کد خبر: ۹۷۵۱۷۸

حقوق کارمندان و کارگران براساس ۲ سال آخر خدمت محاسبه می‌شود

به گزارش جام جم آنلاین، حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان و رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه در گفت‌وگو با فارس در تشریح نشست امروز عصر کمیسیون متبوعش اظهار داشت: اخیراً خبری کارمندان کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی را نگران کرده است مبنی بر اینکه برخی قوانین وجود داشت که حقوق‌ها براساس میانگین 5 ساله پایان خدمت محاسبه شود.

وی افزود: امروز کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه، مصوبه‌ای داشت که بر اساس آن در صورتی که نرخ رشد حقوق و دستمزد اعلام شده بیمه‌پردازان صندوق‌های تامین اجتماعی لشکری و کشوری در دو سال آخر خدمت آنها بیش از نرخ رشد طبیعی دستمزد بوده و با سال‌های قبل سازگار نباشد، مشروط به آنکه افزایش دستمزد به دلیل ارتقای شغل و تغییر کارگاه نباشد، صندوق‌های مذکور علاوه بر دریافت مابه‌التفاوت میزان کسور سهم کارفرما و کارگر به نسبت دستمزد واقعی و دستمزد اعلام‌شده سال‌های قبل از کارفرمای دیگر خسارت وارده به صندوق‌ها را بر اساس آیین‌نامه‌ای که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان تهیه و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد،‌ از کارفرمایان اخذ خواهد کرد.

 

برای مشاهده سوابق بیمه با موبایل کلیک کنید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
هادی
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۴
۰
۰
لطفا از انتشار خبرهای مبهم اجتناب فرمایید. بالاخره 7 برابر حداقل دستمزد و این میانگین دو سال آخر چه طور به هم ربط پیدا می كنند؟
از كچا می شود فهمید فرمول محاسبه پاداش پایان خدمت به طور شفاف چیست؟

نیازمندی ها