حجت‌الاسلام صدیقی در خطبه‌های نمازجمعه تهران:

ایران عکس‌العمل جدی بر نقض برجام نشان خواهد داد

امام‌جمعه موقت تهران گفت: اخیرا تحریم‌هایی(داماتو) وضع کرده‌اند که خلاف برجام و نقض آن است و ایران عکس‌العمل نشان خواهد داد.
کد خبر: ۹۷۲۱۴۲
ایران عکس‌العمل جدی بر نقض برجام نشان خواهد داد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه، با بیان اینکه همه برادران و خواهران پاکدامن و نمازگزاران را به تقوای الهی دعوت می‌کنم، گفت: اگر کسی پیرو هدایت الهی باشد و با هدایت دین زندگی کند خداوند تضمین می‌کند که بدبخت و سرگردان نباشد.

وی با اشاره به 8 سال دفاع مقدس گفت: مردم مجبور نبودند در جنگ حضور پیدا کنند، اما جوانان و پیرمردان در این عرصه حضور داشتند و این حرکتی بود که خدا دل‌ها را به آن سمت تمایل کرده بود که بساط متجاوز را از بیخ و بن برکند.

امام‌جمعه موقت تهران یکی دیگر از برکات حماسه اربعین را حضور مردم در حماسه 9 دی اعلام کرد و گفت: در 9 دی دولت آن روز حساسیتی درباره فتنه نداشت؛ همان خدایی که خرمشهر را آزاد کرد و انقلاب را از آتش فتنه نجات داد، در دل مردم انداخت که در این حماسه حضور پیدا کنند و حضور میلیونی و فراگیر مملکت‌ شمول ایجاد شود و بساط فتنه را جمع کنند و دشمنی که امید پیدا کرده بود را ناامید کنند.

حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه سفارت انگلیس در آن زمان فعال بود، گفت: لشکر عظیم با حضور در حماسه 9 دی آتش خطرناکی را خاموش کردند و انقلاب را بیمه کردند که امروز حرکت اربعین از این جنس است و دست غیب الهی پشتیبان این حرکت است.

وی با بیان اینکه حماسه اربعین به نوعی رزمایش بود، ادامه داد: همان‌گونه که نیروهای مسلح مانور نظامی می‌دهند و در منطقه اعمال قدرت می‌کنند تا دوستان احساس امنیت و دشمنان از خیال باطل برحذر باشند، این حماسه نیز نوعی رزمایش قدرت بود.

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به هفته بسیج و با ذکر سخنانی از بنیانگذار انقلاب اسلامی، گفت: امام فرمودند فتح‌الفتوح انقلاب اسلامی تربیت این جوانان است. همان‌گونه که اسلام برای تربیت بشر آمده، اگر بسیجیان حقیقت خودشان را پیدا کنند خودشان باید نماینده خدا بر روی زمین باشند.

حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه انتخابات اخیر آمریکا تجلی قهر خداوند بود، گفت: همان‌گونه که دولتمردان آمریکا اعلام کردند 7 تریلیارد خرج جنگ در عراق و افغانستان شده، اما هیچ سودی برای آنها نداشته که بحمدلله با این اتفاقات فضا برای انقلاب ما مهیا شده است.

وی تصریح کرد: دولتمردان آمریکا اعتراف کردند 45 درصد مردم آمریکا در فقر زندگی می‌کنند و باید پول‌هایی که هزینه جنگ شده برای ساختن پل‌ها و خیابان‌ها صرف می‌شده است.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه خود آمریکایی‌ها اعتراف می‌کنند از بدهکارترین دولت‌ها هستند و کشورشان دچار به هم ریختگی و گرفتاری شده است، اظهار کرد: همانند شوروی سابق صدای شکسته شدن استخوان‌های لیبرال‌دموکراسی امروز به گوش می‌رسد.

حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه آمریکا در برجام به تعهداتش کامل عمل نکرده است، ادامه داد: اخیرا تحریم‌هایی(داماتو) وضع کرده‌اند که خلاف برجام و نقض آن است و همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند، نظام جمهوری اسلامی ایران عکس‌العمل نشان خواهد داد.

وی با اشاره به شهادت برخی از زوار ایرانی در مسیر بازگشت از کربلا، گفت: همان‌طور که آنها می‌دانستند داعش در آنجا حضور دارد، اما جان‌شان را در کف دست‌شان گرفتند و به زیارت امام حسین(ع) رفتند که بنده به بازماندگان آنها هم تسلیت و هم تبریک عرض می‌کنم.

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به سرکوب مردم بحرین توسط رژیم آل‌خلیفه تصریح کرد: مردم مظلوم بحرین سالیان سال است که در عزاداری‌های امام حسین(ع) مورد هجوم وحشیانه آل‌خلیفه قرار می‌گیرند و حق رای دادن نیز ندارند و حتی عالمان بزرگ شیعیان نیز در آنجا سلب تابعیت می‌شوند.

حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه سازمان‌های حقوق بشری و سازمان ملل در برابر این جنایت آل‌خلیفه سکوت کرده‌اند، ادامه داد: این سازمان‌ها مزدوران و راه‌ صاف‌کنان این ظالمان هستند.

وی با بیان اینکه مسلمانان نیجریه نیز از مظلوم‌ترین مردمان هستند، گفت: مسلمانان نیجریه و علامه بزرگ شیخ ابراهیم زکزاکی به جرم اعتقاد به حقانیت آل‌بیت پیامبر در این کشور حق زندگی کردن ندارند.

امام‌جمعه موقت تهران در پایان درگذشت عالم و فقیه بزرگوار آیت‌الله موسوی اردبیلی و سلیم موذن‌زاده اردبیلی و شایانفر را تسلیت گفت.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
علی رضا
-
۱۵:۱۹ - ۰۵ آذر ۱۳۹۵
۰
۰
امیدواریم البته نه تا وقتی كه این دولت سر كار باشد

نیازمندی ها