jamejamonline
فرهنگی سینما و تئاتر کد خبر: ۹۷۱۷۳۷   ۰۳ آذر ۱۳۹۵  |  ۱۷:۱۱

دفاع تمام قد شریفی‌نیا از سریال «معمای شاه»

فحش می دهند چون مدافع حرم و انقلاب هستیم

۸

محمدرضا شریفی‌نیا گفت: ما حتی فرزندان خودمان را تشویق نکردیم سریال «معمای شاه» را ببینند. اگر یک جوانی این سریال را مشاهده کند در واقع هزار جلد کتاب مطالعه کرده است.

فحش می دهند چون مدافع حرم و انقلاب هستیم

به گزارش جام جم آنلاین، محمدرضا شریفی‌نیا بازیگر نام آشنای سینمای ایران با بیان اینکه مهمترین و ضروری ترین چیزی که امروز برای جوانان جامعه نیاز است تماشای سریال هایی مانند معمای شاه است به دفاع پرس گفت: امروز اتفاقات و هجمه هایی در جامعه علیه ما رخ می‌دهد و هیچ ملجا و پناهگاهی وجود ندارد که برای ما دلگرمی باشد و از ما دفاع کند.

وی افزود: جریان اپوزیسیون در فضای مجازی بسیار فعال است و علیه ما کار می‌کند ولی دوستان ما و آنهایی که طرفدار این نوع تفکر هستند در فضای مجازی هیچ اقدامی انجام نمی‌دهند و به نوعی با یکدیکر اتحاد ندارند.

این بازیگر پرکار سینمای ایران با اشاره به اینکه امروز یک کاری به نام سریال معمای شاه با همه سختی هایی که دارد انجام شده است ولی بعد از آن باید گروه های دیگر بیایند و در ارتباط با آن کار کنند تأکید کرد: مهمترین و ضروری ترین چیزی که امروز برای جوانان جامعه ما نیاز است تماشای همین سریال است.

بازیگر سریال معمای شاه با تاکید بر اینکه نطفه انقلاب اسلامی در همین ۵۰ سال اخیر شکل گرفته است، گفت: جوانان ما باید بدانند چه کسانی برای انقلاب زحمت کشیدند و چه خون هایی ریخته شد تا انقلاب اسلامی شکل گرفت.

وی با بیان اینکه علیه سریال معمای شاه هجمه های بسیاری انجام گرفته است و ما توقع داشتیم از ما دفاع شود تاکید کرد: شما وقتی می خواهید روند یک جریان انقلابی را برجسته کرده و به نمایش بگذارید و بگویید چه کسانی در مقاطعی مانع تکامل جامعه بودند، خب معلوم است جریان های ضد انقلاب خارج از کشور علیه شما تبلیغات گسترده ای انجام می‌دهند.

بازیگر سریال معمای شاه خاطرنشان کرد: ما حتی فرزندان خودمان را تشویق نکردیم که این سریال را ببینند. اگر یک جوانی این سریال را مشاهده کند در واقع هزار جلد کتاب مطالعه کرده است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ کسی برای این سریال در شبکه های مجازی تبلیغ نکرد، گفت: امروز در شبکه های مجازی علیه ما پر از فحش و فضیحت است چون یکی از ما یا در قلاده های طلا و اخراجی ها بازی کرده و یا یکی دیگر از مدافعان حرم حمایت کرده است.

شریفی نیا ادامه داد: من اخیرا اینستاگرام آقای حسام نواب صفوی را می‌دیدم که پر از فحش و فضیحت بود زیرا ایشان از مدافعان حرم حمایت کرده بود.

بازیگر سریال معمای شاه اظهار کرد: ما توقع داریم از سریالی که برایش آنقدر زحمت کشیده شده است بصورت سازماندهی شده دفاع شود.

وی با بیان اینکه ما حق داریم چند روایت را در مورد یک موضوع بشنویم.عنوان کرد: معمای شاه یک روایت از تاریخ معاصر ما است که به نظر من روایت جذابی است. ممکن است ۸۰، ۹۰ درصد آن واقعی باشد. یک بخشی از آن غیرواقعی نمی دانم ما وقتی متوجه می شویم که چقدر این روایتها واقعی ست که آثار دیگر را هم ببینیم یا بخوانیم ولی اینکه چشممان را به روی این روایت گفته شده ببندیم به نظرم غلط است.

وی اظهار داشت:حتی ممکن است بعضی از افراد حکومت نسبت به همین روایتی که دارد ساخته می شود نقد داشته باشند یا ممکن است که در جزئیات افراد با هم اختلاف نظر داشته باشند اما با توجه به علاقه من کتاب‌های تاریخی حس کردم روایت‌های مختلف مثلا خاطرات فردوست، خاطرات اشرف، خاطرات اعلم، خاطرات هویدا، خاطرات خود شاه، خاطرات فرح تمام اینها به شکلی با هم تضاد دارند. شما میتوانی وقتی یک موضوع را طرح میکنی حتی اگر مغرض هم باشی میتوانی از اختلاف نظر آنها استفاده کنی یعنی میخواهم بگویم شما وقتی نظرات مختلف را می خوانی کلی از مسائل برای شما آشکار می شود. در معمای شاه از این اختلاف نظرات هم است، اسنادش هم موجود است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
عارف
-
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
كاش بجای حل معمای شاه كه دیگه فسیل شده و بدرد كسی نمیخوره این معمای بیكاری و گرانی افسار گسیخته را حل میكردید تا حد اقل ملت شما را دعا كنند.
۰
۰
امین
-
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۴
با ساخته نشدن این چنین سریال هایی،مطمئنا بیكاری و فساد از بین نخواهد رفت.در مبارزه با فساد و بیكاری ،قسمت اصلی كار بر عهده دیگر سازمانها می باشد.
روح الله
-
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
من هم چون شما مورد هجمه قرار میگیرم برای دفاع از ارمانها ولی این تیرهای زهراگین قلبهای ما راسختر خواهد كرد در برابر دشمنان و امیدوار تر خواهد كرد به یاری خدا/// پس باید تحمل كرد هجمه ها را تا اماده هجرت شویم
۰
۰
رضا
-
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
سریال معمای شاه كاری بیمانند و تاریخی بود ولی درك و بیان حوادث تاریخی و اجتمائی ان در زمان حال برای برخی از افراد جامعه بخاطر مقایسه ان با تصویر ذهنی خود از گذشته كمی دشوار است , به تصور شخصی من شاید برخورد و استقبال افكار عمومی با این اثر تاریخی در 20 سال اینده به گونه متفاوتی قلم بخورد.
۰
۰
samira
-
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۴
نمیدونم چرا معمای شاهی كه از تلویزیون پخش میشه با چیزایی كه از بزرگترا شنیدیم مغایرت داره.نمیدونیم كدومشو قبول كنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۰
۰
كسرا
-
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۴
مردم در حال حاضر خواستار روشن شدن معمای بابك زنجانی ، خاوری ، دكل های گم شده پولهای سوخت شده منابع فریز شده فیش های حقوقی نجومی رانتهای بی شمار و پول نفت كه قرار بود سر سفره ها بیاد هستند شاه كه مرد و تموم شد
۰
۰
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
ای كاش یاد بگیریم احترام به نظر دیگران بگذاریم تا نقد و مخالفتی شد نگوییم مال دیگرانی است كه دشمن ما هست مردم خودشان شعور دارند اگر سریال ساخته شده طرفداری ندارد عیب كجاست؟ خود مردم تبلیغ سریال خوب را میكنند. نگوییم دشمنان در كارند نه اقا سریالتان جذاب نیست.
۰
۰
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
خدا قوت
دست شما درد نكنه
حسود هرگزنیاسود
۰
۰

یادداشت

بیشتر
بیایید یک کاری بکنیم

بیایید یک کاری بکنیم

هر عکسی یک نقطه طلایی دارد، یعنی یک جایی در عکس، کانون عکس است و مشت محکم می‌کوبد وسط قرنیه‌هایت، وسط قلبت. عکسی را حامد به واتس‌اپ می‌فرستد.

لزوم حمایت از صدای فطرت

لزوم حمایت از صدای فطرت

در بهمن 1377، درسالروز میلاد فرخنده حضرت فاطمه معصومه (سلام ا... علیها) و در جوار حوزه علمیه پرافتخار شهر مقدس قم، شبکه رادیویی معارف با مأموریت ترویج و تبلیغ رسانه‌ای نظام جامع علمی و عملی اسلام در تمام عرصه‌ های زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی پا به عرصه دنیای رسانه گذاشت تا با توکل به خدای متعال و توسل به ارواح پاک پیشوایان معصوم (علیهم‌السلام) و تکیه بر پشتیبانی علمی حوزه‌های علمیه و قدرت مدیریتی، هنری و تجهیزاتی سازمان صداوسیما به عنوان طلایه‌دار رسانه انقلابی، مصداق آشکار فرمایش حضرت امام جعفر صادق(علیه‌السلام) باشد که فرمودند: «فیفیض العلم منه الی سایر البلاد» و اکنون در سالروز تاسیس شبکه رادیویی معارف هستیم که رهبر معظم انقلاب آن را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر