jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۹۷۰۸۰۷   ۰۱ آذر ۱۳۹۵  |  ۱۵:۵۱

اندی ماری برای نخستین بار به صدر رده بندی برترین تنیسورهای جهان راه پیدا کرد.

اندی ماری به صدر برترین تنیسورهای جهان رسید

به گزارش جام جم آنلاین ، این اولین بار از سال ۲۰۰۳ است که تنیسوری به جز فدرر، نادال و جوکوویچ سال را در رده اول تمام می‌کند.

واک جوکوویچ صرب که سال گذشته را در رده اول تمام کرد و بیشتر ماه‌های سال ۲۰۱۶ هم نفر اول دنیا بود، در ماه‌های پایانی به رده دوم سقوط کرد و در همین رده باقی ماند. میلوش رائونیک، استن واورینکا و کی نیشکوری در پایان سال ۲۰۱۶ رده‌های سوم تا پنجم برترین تنیسورهای دنیا را در اختیار گرفتند.

رائونیک اولین تنیسور کانادایی تاریخ است که موفق می‌شود در پایان یک سال میلادی بین سه نفر برتر دنیا قرار بگیرد. راجر فدرر اسطوره تنیس سوئیس و رکورددار حضور متوالی در رده اول رنکینگ جهانی، سال ۲۰۱۶ را در رده شانزدهم تمام کرد. رافائل نادال شماره یک سابق جهان از اسپانیا هم بعد از پایان رقابت‌های ستارگان جهان یک رده سقوط کرد و در رده نهم قرار گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر