jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۹۶۹۷۱۶   ۲۷ آبان ۱۳۹۵  |  ۱۰:۵۵

پس از خانه‌های ویلایی شمال پایتخت که گران قیمت‌ترین‌ها هستند، خانه‌های ویلایی در غرب و مرکز پایتخت از نظر قیمتی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

رقابت قیمتی ویلا در مرکز و غرب تهران +جدول

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، اگرچه بر اساس آمار بانک مرکزی و مرکز آمار ایران، واحدهای مسکونی زیر ۹۰ متر بیش از ۵۰ درصد حجم معاملات مسکن را به خود اختصاص می‌دهند و طی سال‌های اخیر هم تمایل به استفاده از واحدهای کوچک متراژ افزایش یافته است اما خانه‌های ویلایی(بالای ۱۰۰ متر مربع و با یک طبقه بنا) هم مشتریان خاص خود را دارد.

خانه‌های ویلایی شمال تهران در صدر لیست قیمت قراردارند و پس از آن ویلاهای مرکز و غرب در جایگاه بعدی قرار دارند، گفتنی است که خانه‌های ویلایی در شرق و جنوب پایتخت هم در انتهای لیست جای گرفته‌اند.

شمال تهران

باوجود اینکه ساخت و ساز برج در شمال تهران رو به گسترش است اما شمال تهران همچنان بورس خانه‌های ویلایی است و به طور متوسط قیمت هر متر مربع ویلا در این منطقه حدود ۱۹ میلیون تومان است؛ به عنوان نمونه اگر خواهان خرید یک ویلای ۷۸۰ متر مربعی با سن بنای ۲۵ سال در منطقه امانیه هستید باید برای هر مترمربع آن ۱۶ میلیون تومان و برای کل واحد، ۱۲ میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان پرداخت کنید.

در منطقه ملاصدرای تهران هم یک ویلای ۷۸۵ متری که ۳۰ سال از ساخت آن می گذرد با قیمت هر مترمربع ۲۳ میلیون تومان، ۱۸ میلیارد و ۵۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

غرب تهران

در فایل‌های مشاوران املاک برخی محله‌های غرب تهران از جمله شهرک غرب و گیشا می‌توان خانه های ویلایی بسیاری مشاهده کرد؛ قیمت متوسط هر متر مربع ویلا در غرب تهران حدود ۱۱ میلیون تومان است؛ در منطقه پونک، یک ویلای ۲۳۱ متری با سن بنای ۲۵ سال و قیمت هر مترمربع ۹ میلیون تومان، ۲ میلیارد و ۷۹ میلیون تومان فروخته می‌شود. در منطقه مرزداران هم یک ویلای ۳۳۰ متری با قیمت هر متر مربع ۱۳ میلیون تومان و سن بنای ۱۵ سال با قیمت کل ۴ میلیارد و ۲۹۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

مرکز تهران

متوسط قیمت ویلا در مرکز پایتخت به غرب تهران نزدیک است، اگر خواهان خرید خانه‌ای ویلایی در مرکز تهران هستید، باید به طور متوسط برای هر مترمربع بیش از ۱۱ میلیون تومان در چنته داشته باشید؛ در منطقه امیرآباد شمالی یک ویلای ۱۷۰ متری به قیمت هر مترمربع ۱۳ میلیون تومان، ۲ میلیارد و ۲۱۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. در خیابان فاطمی هم یک ویلای ۱۳۴ مترمربعی با سن بنای ۳۰ سال، متری ۹ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان قیمت‌گذاری شده است و ۱میلیارد و ۲۷۳ میلیون تومان فروخته می‌شود.

شرق تهران

قیمت ویلا در شرق تهران ارزانتر است و هر متر مربع ویلا در این منطقه حدود ۸ میلیون تومان است؛ یک واحد ویلا با سن بنای ۳۰ سال در فلکه سوم تهرانپارس با متری ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ۲ میلیارد و ۸۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. ارزش یک واحد ویلایی در منطقه نیروهوایی با متراژ ۱۸۰ مترمربع و ۳۰ سال عمر، ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است که براساس آن قیمت هر مترمربع ۱۰ میلیون تومان می‌شود.

جنوب تهران

برای خرید ویلا در جنوب پایتخت نیز باید متری ۷ میلیون تومان هزینه کنید. به عنوان نمونه اگر قصد خرید ویلایی در حاشیه جنوبی بزرگراه آزادگان را دارید، برای یک ویلای ۴ هزار و ۲۰۰ متر مربعی با عمربنای ۱۰ سال، باید۴۰ میلیارد تومان پرداخت کنید که برای هر مترمربع باید ۹ میلیون و ۵۲۳ هزار تومان هزینه کنید. یک خانه ویلایی ۱۰۴ متری در شهرری با سن بنای ۲۰ سال که متری ۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است، ۵۲۰ میلیون تومان فروخته می شود.

منطقه متراژ (متر) قیمت (میلیون تومان)
امانیه ۷۸۰ ۱۲۴۸۰
ملاصدرا ۷۸۵ ۱۸۰۵۵
پونک ۲۳۱ ۲۰۷۹
مرزداران ۳۳۰ ۴۲۹۰
امیرآباد ۱۷۰ ۲۲۱۰
فاطمی ۱۳۴ ۱۲۷۳
تهرانپارس ۳۷۵ ۲۸۱۲.۵
نیروهوایی ۱۸۰ ۱۸۰۰
آزادگان ۴۲۰۰ ۴۰۰۰۰
شهرری ۱۰۴ ۵۲۰
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر