jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۶۹۴۸۱   ۲۷ آبان ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

در جریان سفر فرانک‌ والتر اشتاینمایر، وزیر خارجه آلمان به ترکیه میان او و مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه جدل لفظی شدیدی در کنفرانس مشترک مطبوعاتی در آنکارا درگرفت. این نخستین سفر اشتاینمایر پس از بیش از یک سال به ترکیه است.

وزیر خارجه ترکیه سیلی از اتهام‌ها را به سوی همتای آلمانی خود روانه کرد؛ از جمله این‌که آلمان به هزاران عضو حزب کارگران کردستان ترکیه (پ‌.ک‌.ک) پناه می‌دهد و مانع از استرداد وابستگان به جنبش گولن به ترکیه می‌شود. لحن اشتاینمایر که معمولا خونسرد است، زمانی که در جریان کنفرانس مطبوعاتی با سیل حملات مواجه شد، به شکل فزاینده‌ای به تندی گرایید و ضمن رد اتهام‌های همتای ترک خود، ترکیه را با نظر به بازداشت‌های گسترده پس از کودتای نافرجام ژوئیه در ترکیه، به اعتدال فراخواند، اما وزیر خارجه ترکیه به حملات لفظی خود ادامه داد و این بار به «رفتار متکبرانه» اتحادیه اروپا تاخت و گفت، ترکیه از این رفتار خسته شده است و خواستار به رسمیت شناخته شدن به عنوان شریکی برابر است، نه شریکی درجه 2./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر