jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۶۹۲۱۴ ۲۶ آبان ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

شهید خزایی یک خبرنگار والا مقام بودآیین تشییع و تدفین پیکر خبرنگار شهید مدافع حرم «شهید محسن خزایی» در زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صداوسیما، دکترعلی‌عسکری، رئیس رسانه ملی در مراسم تشییع شهید خزایی، آن شهید را قهرمان ملی و استانی دانست و گفت: شهید محسن خزایی شهید مدافع حرم بود که بحق اسوه‌ای حسنه برای جوانان و مردم سختکوش، مبارز و مجاهد این منطقه و استان سربلند سیستان و بلوچستان است و امیدواریم به برکت وجود این شهید والامقام، شاهد رویش‌ نسل‌های جدید در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی باشیم.

رئیس سازمان صداوسیما با بیان این‌که شهید خزایی خبرنگاری دشمن‌شناس بود، گفت: او خبرنگاری شجاع و نترس بود و شجاعت از ویژگی‌های مردم سیستان و بلوچستان است . وی به فصاحت، بلاغت و شجاعت شهید خزایی اشاره کرد و افزود: شهید خزایی یک خبرنگار تراز رسانه و والامقام بود. او دارای ویژگی‌های ارزشمندی بود و تحلیل عمیقی از تحولات جهانی و منطقه‌ای داشت.

دکتر علی‌عسکری گفت: شهید خزایی یک جهادگر بود که توامان در دو جبهه فرهنگی و رسانه‌ای و جبهه جنگ سخت خدمت می‌کرد و افتخار می‌کنیم که این شهید یکی از اعضای خانواده صداوسیماست.

رئیس رسانه ملی گفت: استان سیستان و بلوچستان با تقدیم 2000 شهید شیعه و سنی دفاع مقدس و دفاع از حرم اهل‌بیت(ع) در انقلاب اسلامی و حفظ آن نقش مهمی ایفا کرده و امنیت منطقه نیز به واسطه همین جانفشانی‌ها بوده است.

رئیس صداوسیما با اشاره به ماموریت‌های این رسانه در جبهه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی اظهار کرد: رسانه ملی رسانه‌ای مردمی است که با حضور فرزندان این نظام برای حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد و در این مسیر نیز تاکنون شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرده است.

نظام جمهوری اسلامی مرهون خون شهداست

مولوی سلامی، نماینده مردم استان سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری هم در مراسم تشییع شهید خبرنگار مدافع حرم محسن خزایی گفت: شهادت افتخاری است که نصیب اولیا و عاشقان خداوند می‌شود.

وی افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی مرهون خون شهداست و سربلندی درخت انقلاب حاصل آبیاری با خون این شهداست. مولوی سلامی گفت: سیرت این جوان فداکار باید نقشه راهی باشد برای جوانانی که در این مسیر گام برمی‌دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر