jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۶۸۵۳۰   ۲۶ آبان ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

در شش ماهه نخست امسال 875 نفر به دلیل سوختگی در کشور جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات 904 نفر بود، 3.2 درصد کاهش یافته است. در نیمه نخست امسال از کل تلفات سوختگی 498 نفر مرد و 377 نفر زن بودند.

در این مدت استان‌های تهران با 124، اصفهان با 98 و خوزستان با 86 بیشترین و استان‌های اردبیل با یک، سمنان و چهارمحال و بختیاری با دو و هرمزگان، مرکزی و بوشهر هر کدام با سه فوتی کمترین آمار تلفات سوختگی را داشته‌اند. این در حالی است که در این مدت در استان خراسان شمالی هیچ مرگ ناشی از سوختگی گزارش نشده است.

در شهریور امسال نیز آمار مرگ ناشی از سوختگی 8.7 درصد کاهش یافته، به نحوی که از 149 نفر در شهریور 94 به 136 نفر در شهریور امسال رسیده است.

همچنین براساس آمار شش ماهه پزشکی قانونی، در نیمه نخست امسال آمار تلفات غرق‌شدگی در کشور با افزایش 8 درصدی مواجه بود، این رقم از 584 فوتی در شش ماهه اول سال گذشته به 631 فوتی در نیمه نخست امسال رسید. در این مدت استان‌های مازندران با 112، خوزستان با 84 و گیلان با 59 فوتی بیشترین و استان‌های خراسان شمالی با یک، قم و خراسان جنوبی با دو و سمنان با سه فوتی کمترین آمار تلفات غرق شدگی را به خود اختصاص می‌دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر