با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت، چند طرح صنعتی و تولیدی از جمله طرح شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با ظرفیت تولید 5 میلیون تن گندله در سال افتتاح می شود.
کد خبر: ۹۶۸۳۸۴
بهره‌برداری از 3 طرح صنعتی - تولیدی در استان کرمان

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از شاتا، طرح گندله‌سازی گل گهر که 140 هزار تن آن به صورت آزمایشی تاکنون تولید شده است با سرمایه گذاری 4 هزار و 400 میلیارد ریالی و 103 میلیون یورویی برای 2 هزار و 500 نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم ایجاد شغل نموده است.

همچنین طرح تولید مس کاتد پالایشگاه خاتون آباد با ظرفیت اسمی تولید 100 هزار تن مس کاتد در فاز اول و تولید فعلی 35 هزار تن به بهره برداری می رسد.

این واحد با هدف تکمیل زنجیره فرآوری مس ساخته شده است و با راه اندازی آن برای 100 نفر شغل ایجاد شده است.

همچنین کارخانه نیمه صنعتی تولید پیگمنت دی اکسید تیتانیوم نیز در این سفرافتتاح می شود واین واحد تولیدی سالانه 600 تن پیگمنت دی اکسید تیتانیوم تولید می کند و کل سرمایه گذاری انجام شده در این طرح 100 میلیارد ریال و 2 میلیون یورو است که برای 30 نفر شغل ایجاد شده است و تولید آزمایشی آن از مهر امسال آغاز شده است.

لازم به ذکر است؛ تعداد معدودی از کشورهای دنیا صاحب تکنولوژی فرآوری تیتانیوم و تولید پیگمنت هستند که با اجرای این پروژه خوشبختانه ایران نیز به جمع این تعداد معدود اضافه خواهد شد.

در ادامه سفر اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان کرمان عملیات اجرایی طرح تیتانیوم کهنوج نیزآغاز می شود.

فاز اول این کارخانه (کانه آرایی) با ظرفیت تولید 130 هزار تن در سال و عیار 45 درصد دی اکسید تیتانیوم و فاز دوم کارخانه (ذوب یا سرباره سازی) با ظرفیت تولید 70 هزار تن و عیار سرباره 70 درصد دی اکسید تیتانیوم خواهد بود.

کل سرمایه گذاری انجام شده در این 2 فاز 5 هزار و 918 میلیارد ریال و اشتغال زایی این طرح ها 882 نفر است.

با اجرای کارخانجات فوق از واردات 50 هزار تن پیگمنت مورد نیاز کشور با ارزش حدود 150 میلیون دلار در سال جلوگیری می‌شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها