jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۶۸۰۲۰   ۲۳ آبان ۱۳۹۵  |  ۱۶:۱۹

اعترافات جالب یک خبرنگار داعشی

فیلمبرداری مخفی از پارک‌ های بغداد

یکی از خبرنگاران داعش، واقعیت‌هایی را از دستگاه دروغ پراکنی این گروه تروریستی و تکفیری فاش کرد.

فیلمبرداری مخفی از پارک‌ های بغداد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، یکی از خبرنگاران داعش به نام "ابوصالح" به دام نیروهای امنیتی افتاده است؛ و دستگاه قضایی عراق بخش هایی از اعترافات این فرد را پخش کرده است.

شبکه السومریه نیوز تأکید کرد، داعش یک خبرگزاری به نام " اعماق " را برای بزرگ‌نمایی جرایم و جنایات خود و ایجاد رعب و وحشت میان مردم و نیروهای امنیتی تشکیل داده است.

"ابوصالح" در اعترافاتش گفت که داعش هم اکنون به بزرگ‌نمایی انفجارها و حملات تروریستی در بغداد پایتخت عراق می‌پردازد، و با فیلمبرداری مخفی از برخی پارک‌های پایتخت ادعا می‌کند که حضور فعال و مستمری در این شهر دارد.

به گزارش العالم، ابوصالح افزود: داعش خبرنگاران متعددی دارد که هر یک از این خبرنگار مسؤول انعکاس اخبار منطقۀ خاصی است.

خبرنگار بازداشتی داعش در ادامه گفت:اعماق یکی از مراکز خبری داعش است، و اخباری که خبرنگاران داعشی به دست مسؤولان خود می‌رسانند، از مرکز خبری اعماق و دیگر مراکز خبری پخش ‌می‌شود، و برخی اخبار هم بایگانی شده و منتشر نمی‌شود.

ابوصالح خاطرنشان کرد: فیلم‌هایی که خبرنگاران داعشی تهیه می‌کنند، کاملاً پخش نمی‌شود بلکه توسط نیروهای فنی داعش کم و زیاد و مونتاژ می‌شود.

وی اظهار داشت: خبرنگاران داعشی، از مدتی پیش تلاش خود را بر رویدادهای امنیتی بغداد متمرکز کرده‌اند، و هر اتفاقی را هر چند کوچک و بی اهمیت باشد، برای بزرگ‌نمایی به مسئولان مربوطۀ خود منتقل می‌کنند؛ زیرا داعش در استان های شمالی و غربی عراق متحمل تلفات و خسارات سنگینی شده است، و می‌خواهد با بزرگ نمایی حملات خود، شکست‌هایش را به نحوی جبران کند و روحیه نیروهایش را بالا ببرد.

خبرنگار بازداشتی داعش تأکید کرد: خبرنگاران داعشی در بغداد هنگام ظهر و به دور از چشم مردم عادی فیلم‌هایی از باغ‌های خرما و میوه تهیه می‌کنند، که داعش در زیرنویس این فیلم‌ها ادعا می‌کند که این باغ‌ها متعلق به مناطق تحت تصرفش است تا چنین وانمود کند که در پایتخت جای پایی برای خود باز کرده است.

وی افزود: داعش به من 400 دلار و گاه بیشتر به عنوان حقوق ماهیانه می‌داد، ولی این مقدار بعداً به علت مشکلات مالی داعش به 220 هزار دینار (180 دلار) کاهش یافت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر