در جهان ورزش برخی تیم‌ها برخلاف انتظار همچون دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به پیروزی دست یافتند.
کد خبر: ۹۶۷۱۳۲
دونالد ترامپ‌های جهان ورزش

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا دونالد ترامپ چهارشنبه هفته گذشته و برخلاف انتظار توانست بیشترین آرا را به خود اختصاص بدهد و به عنوان رییس جمهور جدید آمریکا معرفی شود. اکثر مردم جهان فکر می کردند هیلاری کلینتون رییس جمهور بعدی این کشور خواهد شد اما این اتفاق نیفتاد. در جهان ورزش نیز در سال ۲۰۱۶ پیروزی های غیرمنتظره ای دیده شد. در زیر به مهمترین آن ها اشاره می شود.

لسترسیتی
زمانی که فصل ۱۶-۲۰۱۵ لیگ برتر انگلیس آغاز شد، کمتر کسی فکر می کرد لسترسیتی قهرمان این رقابت ها شود. لسترسیتی که در فصل گذشته به طور معجزه آسایی از سقوط نجات پیدا کرده بود، هفته به هفته بیشترین امتیاز ممکن را کسب و خود را به عنوان مدعی قهرمانی معرفی کرد. شاگردان کلودیو رانیری در نهایت توانستند برای نخستین بار فاتح لیگ برتر انگلیس شوند و به صورت مستقیم به لیگ قهرمانان صعود کنند. لستر با کسب ۸۱ امتیاز و ۱۰ امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم یعنی آرسنال، در جایگاه نخست قرار گرفت. قهرمان لیگ برتر در سال ۲۰۱۶، تنها سه بار شکست را تجربه کرد و ۲۳ بازی را با پیروزی پشت‌سر گذاشت.

تیم ملی فوتبال پرتغال
پرتغال که از حضور ستاره ای همچون کریستیانو رونالدو در ترکیب خود بهره می برد، شروع ناامید کننده ای در یورو ۲۰۱۶ فرانسه داشت. با توجه به ۲۴ تیمی شدن این رقابت ها، بهترین تیم سوم نیز از مرحله گروهی صعود می کرد. پرتغال هم یکی از این تیم ها لقب بود. شاگردان فرناندو سانتوس در سه بازی خود پیروز نشدند و سه تساوی کسب کردند اما در دور بعد حضور یافتند و توانستند در وقت های اضافه کرواسی را شکست بدهند. آنها لهستان را نیز در ضربات پنالتی شکست دادند و در نهایت در نیمه نهایی تنها پیروزی خود را (در ۹۰ دقیقه) برابر ولز در این بازی ها به ثبت رساندند. در فینال نیز برابر فرانسه میزبان قرار گرفتند. همه فکر می کردند میزبان با توجه به نتایج کسب شده در این بازی ها، به مقام قهرمانی برسد؛ به خصوص که پرتغال، رونالدو را در نیمه نخست به علت آسیب دیدگی از دست داد اما در عین ناباوری ادر در وقت های اضافه دروازه خروس ها را باز کرد و جشن قهرمانی گرفت.

کلیولند کاوالیرز
کلیولند برای نخستین بار توانست در فصل ۱۶-۲۰۱۵ قهرمان لیگ بسکتبال NBA شود. این تیم در دیدار نهایی برابر گلدن استیت وریرز قرار گرفت و در عین شگفتی از چهار بازی سه دیدار را با پیروزی پشت‌سر گذاشت و تنها یک بار تن به شکست داد. پیش از آن هیچ تیمی در فینال چنین نتیجه ای کسب نکرده بود. این قهرمانی برابر تیمی به دست آمد که در طول فصل، رکورد بی نظیر ۷۲ پیروزی و ۹ شکست را بر جای گذاشته بود. رکوردی که بعد از سال ها شکسته شد و بعید به نظر می رسید تیمی بتواند از این رکورد عبور کند.

شیکاگو کابز
تیم بیسبال شیکاگو کابز توانست پس از ۱۰۸ سال قهرمان رقابت های World series شود. این قهرمانی در ۴ نوامبر یعنی ۱۴ آبان سال جاری به دست آمد. شیکاگو در حالی این پیروزی را جشن گرفت که پس از چهار دیدار سه بر یک از حریف عقب بود و توانست در دیدار های پنجم و ششم پیروز شود. در نهایت قهرمان در بازی هفتم مشخص شد و شیکاگو به طلسم ۱۰۸ ساله خود پایان داد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها