jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۶۵۸۴۲   ۱۹ آبان ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

خوش‌تیپ هستند و خوب حرف می‌زنند، به طوری که با ظاهرسازی طعمه را فریب می‌دهند و کسی شک نمی‌کند که آنها دکتر نیستند.

به دنبال طبابت نیستند و انگیزه اصلی آنها فریب زنان و دختران برای کلاهبرداری، سوءاستفاده و اخاذی است. در آخرین پرونده، جوان 28 ساله تهرانی خود را دکتر مقیم آمریکا معرفی کرد و با فریب زنان بیوه به بهانه انتقال ارثیه میلیاردی خود از آمریکا و ازدواج از طعمه‌هایش میلیونی کلاهبرداری کرد. این هفته سراغ این مجرمان رفتیم که با جعل عنوان دکتری از طعمه‌های خود کلاهبرداری کرده یا زنان را در دام شیطانی گرفتار کرده‌اند.

آشنایی با پزشک قلابی در نمایشگاه

چندی قبل سرنشینان خودروهای عبوری در غرب تهران متوجه حرکات مارپیچ خودروی مدل بالایی شدند. داخل خودرو بجز راننده، زن جوانی روی صندلی جلو نشسته بود و مدام در ماشین را باز می‌کرد تا خود را به بیرون پرتاب کند. شاهدان با دیدن این صحنه احتمال دادند که راننده، زن جوان را ربوده است. در چنین شرایطی شاهدان به تعقیب راننده مرموز پرداختند تا این که او وارد یک خیابان فرعی شد. وقتی سرعتش کم شد، زن جوان خود را از خودرو به بیرون پرتاب کرد و راننده از محل گریخت.

زن جوان پس از نجات اظهار کرد: برای خرید کتاب به نمایشگاه کتاب رفتم و مقابل غرفه کتاب‌های پزشکی ایستاده بودم. همان موقع مرد جوان و شیک‌پوشی پیش من آمد و درخصوص چند کتاب پزشکی از من سوال پرسید. به نظر می‌رسید اطلاعات عمومی بالایی درخصوص علم پزشکی دارد حتی اصطلاحات آن را هم می‌دانست. همین شد که به او اعتماد کردم و فکرش را نمی‌کردم که او پزشک نیست و قصد فریبم را دارد. مرد جوان مدعی شد متخصص پوست است. او وقتی دید کتاب‌های زیادی خریده‌ام و وسایل همراهم است پیشنهاد داد تا مرا به خانه‌ام برساند. در بین راه تغییر مسیر داد و وارد اتوبانی شد تا به غرب تهران برود. به او اعتراض کردم، اما او اهمیتی نداد.

در ادامه دکتر قلابی دستگیر و در بازجویی‌ها منکر اتهامش شد.

دستگیری خانم دکتر قلابی

10 سال بود با معرفی خود به عنوان دکتر پوست و مو، بیمارانش را ویزیت می‌کرد و برای آنها مو و ابرو می‌کاشت، اما مسافرت رفتن او و کنجکاوی یکی از بیمارانش دستش را رو کرد.

بیمار این دکتر قلابی به ماموران گفت: به پیشنهاد برخی از بستگانم برای کاشت مو و ابرو نزد یک پزشک زن در شرق تهران رفتم. او چهار میلیون تومان از من گرفت و برایم مو کاشت. یک بار که برای ویزیت به مطبش رفتم، متوجه شدم
به مسافرت رفته است. به همین دلیل نزد پزشک دیگری رفتم تا ببینم کار کاشت مو چطور بوده است. وقتی محل کاشت مو را بررسی کرد، گفت این کار توسط یک پزشک انجام نشده است. به موضوع مشکوک شده و بعد از بررسی پی بردم او دارای نظام پزشکی نیست.

ماموران در ادامه این زن را دستگیر کرده و در بازرسی مطب او با اتاق عمل مجهزی روبه‌رو شدند. بررسی‌ها نشان داد، دکتر قلابی از 10 سال قبل در این مطب اقدام به کاشت مو می‌کرده است.

اعدام شیطان

سرانجام کارش، چوبه دار بود و سحرگاه یک روز زمستانی به دار مجازات آویخته شد. در پارک‌های تهران پرسه می‌زد و خود را دکتری داروساز معرفی می‌کرد. با شناسایی طعمه خود از میان افراد بیکار، به آنها وعده ازدواج می‌داد و برای بررسی وضعیت زندگی طعمه‌ها به خانه‌شان می‌رفت. دکتر قلابی سپس به جای داروی تقویتی به آنها قرص خواب‌آور می‌داد. بعد از بیهوش شدن
اعضای خانواده قربانی، به زنان تعرض می‌کرد و طلاهای آنها را می‌دزدید.

با طرح چند شکایت از متهم، او تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و مشخص شد در یک مسافرخانه
در باب همایون زندگی می‌کند. مرد شیطان صفت دستگیر شد و در بازجویی‌ها به آزار سه زن و سرقت‌های متعدد اعتراف کرد. دکتر قلابی پس از محاکمه در دادگاه کیفری تهران به سه بار اعدام، 12 سال زندان و 74 ضربه شلاق محکوم شد.

با تائید حکم مجازاتش، بهمن سال 93 در زندان به دار مجازات آویخته شد.

دام فیزیوتراپ قلابی برای زن ماساژور

در پرونده‌ای مرد شیطان صفت با معرفی خود به عنوان پزشک فیزیوتراپ، زن ماساژور را مورد آزار و اذیت قرار داد. این پزشک قلابی خود را فیزیوتراپ معرفی کرده و مدعی بود مدیر یک مرکز تخصصی است. او پس از آشنایی با زن جوان که ماساژور است، از او خواست در مرکز مجهز او کار کند. به بهانه استخدام با زن جوان قرار گذاشت، اما او را قربانی نیت شوم خود کرد.

پس از شکایت زن جوان مشخص شد، این فرد پزشک نبوده و به دروغ خود را فیزیوتراپ معرفی کرده بود تا نیت شیطانی‌اش را عملی کند. این دکتر قلابی هم پس از دستگیری منکر اتهامش شد و گفت: این زن دروغ می‌گوید و من چنین کاری نکرده‌ام. او با رضایت خودش به خانه من آمد و آنچه درباره تعرض و وعده من برای کار می‌گوید، درست نیست.

اغفال دختران جوان

هفته گذشته جوان ۲۸ ساله‌ای که با معرفی خود به عنوان دکتر و عضو هیات علمی دانشگاه از زنان و دختران جوان کلاهبرداری می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد. چندی قبل با نقشه‌ای حیله‌گرانه تصمیم گرفت دختران و زنان ساده‌لوح را طعمه خود قرار دهد. جوان ۲۸ ساله با مراجعه به شرکت‌های مختلف در حالی که سر و وضع شیک و غلط‌اندازی داشت، خانم‌های جوان را اغفال و با معرفی خود به عنوان دکتر و عضو هیات علمی دانشگاه باب دوستی و آشنایی با آنها باز می‌کرد. او پس از چند روز با طعمه‌های خود قرارملاقات می‌گذاشت و هنگامی که رضایت زنان ساده‌لوح را برای ازدواج جلب می‌کرد، مقداری پول از آنان قرض می‌گرفت و قبل ازآن که ماجرا به خواستگاری رسمی از خانواده و عقد و محضر برسد متواری می‌شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر