جزئیات نشست فراکسیون مستقلین ولایی با رئیس‌جمهور به روایت جعفرزاده

روحانی: در ۳ ماهه نخست ۹۵ درآمد نفتی نداشتیم

رئیس جمهور با بیان اینکه در ۳ ماهه نخست ۹۵ درآمد نفتی نداشتیم،‌ کاهش قیمت نفت را یکی از مشکلات بزرگ دولت عنوان کرد.
کد خبر: ۹۶۵۳۶۹
روحانی: در ۳ ماهه نخست ۹۵ درآمد نفتی نداشتیم

به گزارش جام جم آنلاین، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به جلسه امروز اعضای فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با رئیس‌جمهور گفت: در این جلسه آقای رئیس‌جمهور از رأی مثبت نمایندگان به وزرای پیشنهادی دولت در جلسه رای اعتماد اخیر تشکر کرد و عنوان کرد که مجلس با این رای علاوه بر اینکه باعث ساماندهی این وزارتخانه‌ها شد رای مثبت آنها این اثر مثبت را برجامعه گذاشت که مردم احساس کردند همدلی بیشتری بین دولت و مجلس به وجود آمده و این همدلی بیشتر از مجلس قبل است.

وی افزود: رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد که این طور رایزنی‌ها و همکاری‌ها استمرار داشته باشد و مختص یک مقطع خاص نباشد. از آنجایی که مردم از این وفاق و همدلی استقبال می‌کنند ما موظفیم در این جهت حرکت کنیم.

نایب‌رئیس فراکسیون مستقلان ولایی اظهارداشت: روحانی گفت که شکاف‌های اجتماعی در کشور کم شده اما در همین حد نیز قابل قبول نیست و علاوه بر این باید انسجام داخلی بیشتر شود و مجلس و دولت می‌توانند در این انسجام و وحدت تاثیرگذار باشند.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور عنوان کرد که در سه سال و نیم گذشته اقدامات خوبی انجام شده و در جاهایی که اقدامات ناکافی بوده باید تلاش بیشتری صورت پذیرد.

وی افزود: روحانی گفت که در بحث بانک‌ها مشکل داریم و از یک جلسه شورای مشورتی اقتصادی صحبت کرد که یکی از منظم‌ترین جلساتی است که در آن شرکت می‌کند و این شورا هفته‌ای دوبار تشکیل جلسه می‌دهد و تصمیمات مهم اقتصادی در این جلسات اتخاذ می‌شود.

نایب‌رئیس فراکسیون مستقلان ولایی اظهار داشت: رئیس‌جمهور گزارشی از نحوه کاهش تورم ارائه کرد و افزود زمانی که دولت یازدهم کار خود را آغاز کرد تورم حدود 40 درصد بود که تا پایان سال به 34.7 درصد کاهش یافت. برای سال بعد تورم 25 درصدی را هدف‌گذاری کردیم که به 17 درصد کاهش یافت و برای سال 96 نیز پیش‌بینی کرده‌ایم که تورم تک‌رقمی تثبیت شود.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: روحانی گفت که بزرگ‌ترین مشکل ما طی سال‌های گذشته کاهش شدید قیمت نفت از 120 به 30 دلار بود و در تاریخ سابقه نداشته که قیمت نفت تا یک چهارم کاهش یافت.

وی افزود: رئیس‌جمهور عنوان کرد تقریبا همه کشورهای منطقه‌ای که فروش نفت مانند عربستان، قطر و عراق با مشکل مواجه هستند برای پرداخت حقوق تسهیلات دریافت می‌کنند.

نایب‌رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس اظهار داشت: روحانی خاطرنشان کرد سال گذشته سال بسیار سختی بود و ما در ماه‌های بهمن و اسفند حقوق نداشتیم و ناچار شدیم نفت خود را پیش‌فروش کنیم و به همین خاطر در سه ماهه نخست امسال پول نفت نداشتیم.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور گفت که ما سعی داریم تا سه کار را انجام دهیم. اولویت اول ما حقوق است. دوم یارانه و سوم سود اوراق بانکی.

وی افزود: روحانی ضمن تشکر از نمایندگان به خاطر تصویب لایحه اصلاح قانون بودجه سال 95 اظهار داشت: غیر از اوراق راه دیگری برای توسعه تملک دارایی‌ها و تکمیل پروژه‌های عمرانی کشور وجود ندارد.

نایب‌رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس اظهار داشت: رئیس‌جمهور گفت که تورم در کشور رضایت‌بخش است و باید تلاش کنیم تا بیشتر آن را کاهش دهیم اما هیچ یک از این حرف‌ها به معنای عبور از مشکلات نیست.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: روحانی افزود در دیدار اولی که با رهبر معظم انقلاب داشتم ایشان گفتند همه مشکلات را می‌توان حل کرد و بزرگ‌ترین مشکلی که ما با آن مواجهیم مشکل بیکاری است.

وی افزود: رئیس‌جمهور گفت که در بهار امسال یک میلیون 240 هزار متقاضی کار داشتیم و طبق اعلام مرکز آمار از بهار تا بهار برای 714 هزار نفر شغل ایجاد شده و این در شرایطی است که در دولت قبل 12 هزار شغل در سال ایجاد می‌شد.

نایب‌رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس اظهار داشت: رئیس‌جمهور عنوان کرد که در سه ماهه نخست رشد متناسب با پیش‌بینی انجام شده را داشتیم که حدود 5 درصد است که اگر در سه ماهه دوم سال نیز این میزان تکرار شود به معنای خروج از رکود است اما اگر بخواهیم یک میلیون شغل ایجاد کنیم نیازمند رشد 8 درصد و بالاتر هستیم.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: روحانی افزود همه ما باید تابع رهبری باشیم و ایشان از همدلی بین مجلس و دولت خوشحال می‌شوند.

وی افزود: رئیس‌جمهور پیشنهاد کرد که کمیته مشترکی بین مجلس و دولت تشکیل شود و مسائل در این کمیته مورد بحث و بررسی قرار گیرد و طبق تصمیمات کمیته اقدامات صورت پذیرد.

نایب‌رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس در پایان اظهار داشت: رئیس‌جمهور گفت فراکسیون مستقلین در جلسه بعدی خود مسائل را دسته‌بندی کند و من نیز وزرا را مکلف می‌کنم تا بیایند تا نهایتا کار خوبی انجام شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۵
بیتا
-
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
۰
۰
تو رو خدا برای این دوره كاندیدا نشو ,,,
دل سوخته
-
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
قربان دهنت ، اما چه كنیم كه رهبر عزیز كشورمون هم به مردم گفت به لیست رای ندید ، باز هم مردم گوش ندادن و به لیست رای دادن و زود همه چی رو فراموش كردن ؟ خیلی هم زود ؟ چرا از صنعت گرفته باید پراید 5 میلیونی نزدیك 25 میلیون قیمتش باشه با كمترین كیفیت اون هم با بدترین شرایط ؟ بهترین مدل های جهان و كارخانه های تولید ماشین بدون دریافت پول و سود تمام قسط ماشین رو میفروشن؟ نه پول مردم مهمه و نه جون مردم ؟ جون مردم شده كم اهمیت ترین ؟ حتی به آمار ها توجه نمیكنن ؟ارزش پول ما اینقدر پائیین اومده كه حتی عراق . كه به سرانه ایران و ایرانی هنوز باقی ... پول ایران رو قبول نداره ... واقعا چی ؟ بعد رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تو برنامه دورهمی مهران مدیری می گه زمان ؟ حرف خنده دار تر از این نیست 4 سال میگذره و وزارت اقتصاد و كار و ... كاری انجام نشده ؟تو امار تورم صفر بشه ! شغل میشه درامد میبشه . اینده میشه . رفاه میشه . اخلاق میشه و اسلام ناب میشه و حیا و حجاب میشه . یه ذره منطق میخواد و یه دست توانا...
جانباز و بازنشسته
-
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
۰
۰
آقای روحانی بعضی از خانواده های ایرانی هیچ در آمدی ندارند . این خانواده ها چه كار كنند؟
اكرم
-
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
۰
۰
به خدا قسم نمی دونم چرا مردم چشم هاشون رو به روی حقایق بستن، طی 3 سال و چند ماه پیش ؛ حتی یك كار و قدم برداشتن تا مردم به اون دل خوش كنن؟؟؟ كلی به ملت توهین كردن ؟ كلی گرانی به وجود اومده ؟ ما مردم رئیس جمهوری میخواهیم كه به فكر باشه شعار نده و ارزانی باشه ؟ شعار برای مردم نون نمیشه ؟؟؟
نفس آخر
-
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
۰
۰
این هم از برجام ؟ اول میگفتن اگه برجام تایید بشه تحریم ها برداشته میشه . همه چی عالی میشه.قرن ها بگذریم . صد ساله امریكا رو نمیشناسن. مشكلات داخلی ما به اونا چ ربطی داره... واقعا ببنیم هر چیزی چقدر گرون شده... . ارزان و با كیفیت . الان چقدر از برجام میگذره به مردم میگن توقع زیادی نداشته باشیم.اگه پولی بلوكه شده ی مردم بود وارد حساب شما شد. به اونا گفتن خودمون میریزیم حساب مردم.اما حالا چی شد هر روز یك اختلاس.باید با مدرك فوق لیسانس خونه بشینم و كنایه اینو بشنوم .موندی درس خوندی اخرش چی.بازیچه شدیم...
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها