راز قتل پیرزن 70 ساله در خیابان دماوند با دستگیری کارگر افغان فاش شد.
کد خبر: ۹۶۴۷۵۲
راز قتل پیرزن در خیابان دماوند بر ملا شد +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ساعت 17:00 مورخه 10 مرداد امسال یک فقره کشف جسد متعلق به پیرزنی 75 ساله در محل سکونتش در خیابان دماوند – خیابان باباطاهر به کلانتری 128 تهران نو اعلام شد.

نحوه کشف جسد

با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام تحقیقات مشخص شد که دختر متوفیه پس از چند روز تماس تلفنی با مادرش و عدم پاسخگویی از سوی وی، به منزل مادرش مراجعه و پس از ورود به داخل خانه با جسد وی در داخل اتاق خواب روبرو شده است.

پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با توجه به نحوه ی کشف جسد پیرزن (دست و پا و دهان بسته شده)، مأمورین کلانتری اطمینان پیدا کردند که پیرزن توسط فرد یا افرادی به قتل رسیده که بلافاصله موضوع به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی و قاضی کشیک ویژه قتل دادسرای امور جنایی اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

سرقت، انگیزه ارتکاب جنایت

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ پس از حضور در محل جنایت ، به تحقیق از دختر مقتوله پرداخته و اطلاع پیدا کردند که یک رشته گردنبند به ارزش تقریبی 15 میلیون تومان که بنا بر اظهارات دختر مقتوله همیشه از سوی وی استفاده می شده، در زمان کشف جسد وجود نداشته است.

همچنین بررسی های اولیه بعمل آمده از جسد و همچنین محل ارتکاب جنایت نیز حکایت از آن داشت که قاتل یا قاتلین به احتمال بسیار فراوان، پس از ضرب و شتم مقتوله (وجود آثار بر روی بدن) و تخریب درب کمدهای دیواری، قصد سرقت اموال با ارزش مقتوله را داشته اما وی از نشان دادن محل نگهداری اموال باارزش خود خودداری نموده چراکه در ادامه و با راهنمایی دختر مقتوله محل نگهداری اوراق بهادار و دیگر طلا و جواهرات مادرش به ارزش تقریبی 100 میلیون تومان شناسایی و تمامی این اموال در آنجا کشف شد.

شناسایی و دستگیری متهم

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در ادامه رسیدگی به پرونده و با انجام تحقیقات از دیگر اهالی مجتمع مسکونی محل زندگی مقتوله (یک مجتمع مسکونی 4 طبقه که مقتوله در طبقه اول آن زندگی می کرد) اطلاع پیدا کردند که از چندی پیش جوانی افاغنه بنام «احمد.م» (22 ساله) به عنوان کارگر خدماتی و جهت انجام نظافت به خانه ی مقتوله تردد داشته که این موضوع از سوی دختر مقتوله مورد تأیید قرار گرفت.

با شناسایی «احمد.م» به عنوان شخصی که آخرین بار به منزل مقتوله تردد داشته، تحقیقات از وی در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت اما در ادامه مشخص شد که همزمان با وقوع جنایت و کشف جسد مقتوله، گوشی تلفن همراه احمد نیز خاموش شده ! و هیچ کس از وی اطلاعی ندارد.

در ادامه و با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان اداره دهم موفق به شناسایی مخفیگاه «احمد.م» در محدوده میدان امام حسین در یک ساختمان نیمه کاره شدند که در آنجا به عنوان کارگر ساختمانی مشغول بکار شده بود؛ کارآگاهان با شناسایی دقیق مخفیگاه احمد به این محل مراجعه و 16 مهر ماه سال جاری موفق به دستگیر وی شدند.

اعتراف به جنایت پس از یک ماه سکوت

«احمد.م» پس از دستگیری و انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی منکر هرگونه ارتکاب جنایت و سرقت از منزل پیرزن شد اما در ادامه اقدامات و تحقیقات پلیسی، سرانجام در ساعت 14:00 روز پنجشنبه 13 آبان امسال لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت و فروش گردنبند 15 میلیون تومانی به مبلغ 650 هزار تومان!!!! اعتراف کرد.

متهم در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: از چند ماه پیش، در کشور افغانستان در حال خانه سازی برای خود هستم و به این دلیل به تعدادی از دوستان و بستگان خود مقروض هستم؛ توسط یکی از دوستانم، برای انجام نظافت به مقتوله معرفی شدم؛ طی مدتی که برای انجام نظافت به خانه ی پیرزن رفت و آمد داشتم، از وضعیت مناسب مالی و تنها بودن وی اطلاع پیدا کردم.

وی افزود: هر بار که برای نظافت به آنجا می رفتم، رشته گردنبند قیمتی را بر روی گردن پیرزن می دیدم تا اینکه تصمیم به سرقت پول و جواهرات پیرزن گرفتم؛ روز جنایت پس از ورود به داخل خانه، در یک فرصت و در داخل پذیرایی، با روسری اقدام به بستن دهان و دست و پای مقتوله کردم و او را به داخل یکی از اتاق های خواب کشیدم؛ در آنجا اقدام به سرقت گردنبند مقتوله کردم؛ وی حاضر به دادن محل جواهراتش نشد و من نیز شروع به ضرب و شتم او کردم که ناگهان او شروع به فریاد زدن و درخواست کمک از همسایگان نمود؛ در یک لحظه، روسروی را به دور گردن پیرزن انداخته و محکم فشار دادم که باعث مرگ وی شد؛ به دنبال محل نگهداری پول و جواهرات پیرزن گشتم و برای پیدا کردن آنها، درهای کمدهای دیواری را تخریب نمودم اما هیچ پول و جواهراتی را در آنها پیدا نکردم؛ سرانجام با سرقت همان یک رشته گردنبند همراه پیرزن از خانه خارج شده و از محل متواری شدم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و تحقیقات تکمیلی در خصوص این پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۶
كریم
-
۱۱:۰۰ - ۱۵ آبان ۱۳۹۵
۱
۰
من نمیدونم چرا بعضی از آدمها اینقدر بی عقل هستند به یك افغانی بدون هویت چگونه اعتماد می كنند. مسئولین ما هم كه فعلا با این افغانیها هیچ كاری ندارند
رحیم
-
۱۳:۵۰ - ۱۵ آبان ۱۳۹۵
افغانی‌های بدون مجوز ورود، حاضر به هر كاری ولو با دستمزد پایین و كار سخت هستند اما چون افغانی‌های مجوزدار بخشی از درآمدشان را صرف مالیات، هزینه تمدید اقامت، شهریه تحصیل فرزندان، اجاره خانه و غیره می‌كنند توقعات بیشتری دارند برای همین شركت‌ها و كارفرماها تمایل بیشتری به جذب افغانی‌های فاقد مجوز دارند. با یك جای خواب و نهایتاً دو وعده غذا هر كاری می‌كنند.
مخالف گربه بازی
-
۱۰:۲۵ - ۱۶ آبان ۱۳۹۵
برای این كه اونهااعتمادشون روپس دادن اگه دست شمابود این قتلهابه هزاران نفرمی رسید .به جای قدردانی ازكسانی كه دههاكیلومتردورترازشهرهاباایثارازدارییهاتون مراقبت می كنندگربه بازی درمیارین
پیمان
-
۱۴:۱۴ - ۱۵ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
در یك ماه اخیر دفعه چهارمه كه این خبر رو تكرار می‌كنید. هدف چیست در حالی كه در همه خبرها روی افغانی بودن قاتل تأكید و اصرار می‌كنید؟؟؟ اما راجع به جرایم سایر اتباع خارجی اگر منتشر كنید صرفاً به خارجی بودن بدون ذكر كشور و هویت مجرم بسنده می‌كنید!
در همه جای دنیا خوب بد زشت زیبا سالم و مجرم هست حالا یك قشری بخاطر بی‌توجهی به معیشت و نیازمندی‌های روحی روانی آنان بیشتر و در قشر مقابل كمتر.
این خیلی خوبه كه چشم و گوش مردم باز باشد اما با ایجاد یك بام و دو هوا در برخورد با مسائل اینچنینی روی روان مردم خودمان هم تأثیر منفی دارد. من باور ندارم كه مسؤولین امنیتی از ورود افغانی‌های غیرمجاز بی‌اطلاع باشند اما چه نیّتی دارند خدا عالم است. به هر حال جرائم خشن مشابه خبر فوق هم روی مردم خودمان و هم قشر مهاجرانی كه سعی می‌كنند تابع قانون باشند تأثیرات روحی و روانی ایجاد می‌كند كه به نفع هیچكس نیست. خواسته‌ی ما برخورد قاطع و محكم با هر مجرمی از هر قشری و ایضاً پیشگیری از وقوع جرم است.
بینام
-
۱۰:۴۷ - ۱۷ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
حالاچرا همه كارفرمایان به ایرانی خودشون اعتمادنمیكنن ؟نمونش اینكه چندوقت پیش شبانه باجرثقیل گاوها روازگاوداری دزدیدندشبانه !!اگه نگهبان باشن چه میكنن .این جای تشكرازافغانها
نیما
United Kingdom
۱۷:۵۵ - ۲۱ دی ۱۳۹۵
۰
۰
جنایت و خیانت در میان این باصطلاح مهاجرین افغانی موج میزند و با ورودشون به ایران تنها آمارجرم و جنایت و خلاف بالا رفته ...

نیازمندی ها