jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۶۴۰۹۶   ۱۳ آبان ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

دهمین سوگواره بین‌المللی هنر عاشورایی با شناختن برگزیدگان به استقبال افتتاح نمایشگاه خود رفت. دهمین سوگواره بین‌المللی هنر عاشورایی در حالی برگزیدگان خود را شناخت که دبیر این رویداد بر معاصرسازی مفاهیم عاشورایی تاکید کرد.

در این مراسم محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، مرتضی گودرزی دیباج مدیر مرکز هنرهای تجسمی و دبیر این رویداد و مدیران ستادی حوزه هنری و جمعی از هنرمندان حوزه تجسمی حضور داشتند.

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری با بیان این‌که در میان پوسترهای این دوره از سوگواره هنر عاشورایی جز چهار پنج اثر، آثاری ندیده که مفهوم عاشورا را به دوره جدید آورده باشد، گفت: اگر قرار باشد در آثار هنری هم همان علم و پرچم و نمادهای تکراری را با ترکیبات جدید ارائه کنیم، بی‌فایده است. نمی‌توان از عاشورا گفت و چشم روی اتفاقات یمن و سوریه و... بست. باید از همین امروز برای جشنواره سال آینده کار و اثر تولید کنیم. در کنار کار برای عاشورا، اگر هر شب ذکر کوچکی را بگوییم، می‌بینیم که چه برکاتی در آثارمان و زندگی‌مان پدیدار می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر