jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۹۵۹۳۵۹   ۰۱ آبان ۱۳۹۵  |  ۲۱:۱۰

4 مرد با پوشیدن لباس پلیس به سراغ مردان افغان رفته و دست به سرقت میلیونی از طعمه هایشان می زدند.

معمای سوختن پرشیای سفید در اعتراف مرد اخمو+عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از رکنا، 12 تیرماه سال جاری مرد افغان با مراجعه به کلانتری 132 نبرد از ماجرای گرفتار شدن در دام 2 مرد مامور نما پرده برداشت.

مرد افغان به ماموران گفت: 2 مرد که لباس پلیس به تن داشتند با خودروی پرشیا سفید رنگ جلوی راهم را گرفتند و دستور دادند تا سوار بر خودرویشان بشوم.

داخل خودرو همه مدارکم را گرفتند و پس از بررسی کارت ترددم مدارکم را به من پس دادند اما پس از چند ساعت وقتی برای گرفتن پول به جلوی دستگاه خودپرداز رفتم متوجه سرقت کارت بانکی ام شدم و فردای آن روز وقتی به بانک رفتم مشخص شد که مردان مامور نما نزدیک به 2 میلیون تومان از حسابم پول برداشت کرده اند.

بدین ترتیب تیمی از ماموران اداره پنجم پلیس آگاهی تهران به دستور بازپرس علی وسیله ایردموسی برای دستگیری این مردان مامور نما وارد عمل شدند و در گام نخست در برابر پرونده های مشابه ای قرار گرفتند که در آن مردان افغان در تله مامورنماها گرفتار شده بودند.

تجسس های پلیسی برای دستگیری مردان مامور نما کلید زده شد که روز 24 تیرماه مردی با چهره ای آشفته و اخمو با مراجعه به دادسرای ناحیه 34 پیش روی بازپرس شعبه پنجم ادعا کرد که چندی پیش 2 مرد مامورنما جلوی راهش را گرفته و به بهانه شکایتی که از خودرویم شده بود سوار بر پرشیای سفید رنگم شده و گفتند که برای پیگیری ماجرا به پارکینگ پلیس بروم اما وقتی ماجرا را پیگیری کردم تازه فهمیدم 2 مرد با لباس پلیس دزدان فریبکار بودند.

تیم پلیسی در این مرحله پی بردند که خودروی پژو پرشیای سرقت شده صبح همان روز در جنوب تهران به آتش کشید شده است و با توجه به اینکه مردان مامور نما با این خودروی سرقتی نقشه شان را به اجرا می رساندند فرضیه جدیدی پیش روی کارآگاهان قرار گرفت و ماموران باتوجه به رفتار مرموز مرد اخمو تصویر وی را پیس روی چند مرد افغان قرار دادند.

در این مرحله طعمه های مردان مامورنما با دیدن تصویر صاحب خودروی پرشیا ادعا کردند که این مرد یکی از همان دزدان فریبکار است.

همین سرنخ کافی بود تا کامران برای تحقیقات بیشتر به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران احضار شود و در حالیکه خود را از ماجرای سرقت ها بی اطلاع می دانست وقتی در برابر طعمه هایش قرار گرفت لب به اعتراف گشود.

کامران به ماموران گفت: با همدستی 3 تن از دوستان با لباس پلیس به سراغ مردان افغان می رفتیم و به بهانه بررسی کارت شناسایی آنها اقدام به سرقت کارت بانکی شان می کردیم و در صورتی که رمز کارت ها همراه کارت ها نبود به بهانه بررسی حساب بانکی شان رمز آنها را می گرفتیم و پا به فرار می گذاشتیم.

وی افزود: چون فکر می کردیم مردان افغان از ترس اینکه به کشورشان بازگردانده شوند احتمال اینکه از ما شکایت کنند کم بود تا اینکه فهمیدیم پلیس در تعقیبمان است.

این مرد ادامه داد: چون احتمال می دادیم شماره پلاک خودرویمان لو رفته باشد برای ردگم کنی ابتدا خودروی پرشیا را آتش زدیم و سپس من که صاحب خودرو بودم با مراجعه به پلیس از دزدیده شدن خودرویم خبر دادم اما پلیس از نقشه مان مطلع شد و دستگیر شدم.

با اعترافات این مرد که رییس این باند مامور نما است کارآگاهان با اطلاعات به دست آمده موفق به دستگیری دیگر اعضای این باند فریبکار شدند.

بنا به این گزارش، بازپرس علی وسیله ایردموسی از شعبه پنجم دادسرای ناحیه 34 در این مرحله دستور داد تا 4 متهم برای تحقیقات بیشتر و افشای دیگر جرائم احتمالی در اختیار ماموران اداره 5 پلیس آگاهی تهران قرار گیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
-
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۲
تبععیض سیستماتیك باعث ترس ازشكایت افغانهامی شود .كجایندناهیدونیماو ... كه اینجانظربدهند.فقط جرمی مرتكب شدندنظرات نژادپرستانه می دهند
۰
۰
آرش
-
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۲
اگر تبعیضی بود الان افغانی ها باید توی افغانستان بودند با این همه مشكلاتی كه برای ایران و ایرانی از لحاظ امنیتی , فرهنگی , اقتصادی , اجتماعی بوجود آوردید بعد هم از طرف خودت حرف بزن نه از طرف دیگران به هر جهت آرزو میكنیم كه اتباع افغان به كشورشان افغانستان هر چه زودتر برگردند تا دیگر آنها هم دچار چنین حوادثی نشوند .
داود
-
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۲
به آرزوی اینكه روزی این مهمانان ناخوانده به كشورشان افغانستان بازگردانده شوند تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم . دیگر وقت آن رسیده كه افاغنه به كشورشان افغانستان بازگرداند زیرا در افغانستان دولت مستقل وجود دارد و امنیت نسبی و سازمان ملل هم باید كمك های مالی بیشتری به دولت افغانستان انجام دهد تا شرایط را برای مهاجرین بازگردانده شده بهتر كند .
۰
۰

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر