رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران، برخی ابراز نظرها درباره جمع نکردن گوشی‌های همراه بدون برگ سبز را برخلاف قانون دانست و تاکید کرد، افراد خارج از جایگاه قانونی باید از بیان مطالب نادرست بپرهیزند.
کد خبر: ۹۵۶۰۵۹

غلامحسین کریمی خراسانی در گفت‌وگو با ایرنا، گفت: گوشی‌های همراه که بدون برگ سبز وارد کشور می‌شود در ردیف کالای قاچاق محسوب می‌شود و ستاد مبارزه با کالای قاچاق با آنها برخورد می‌کند. این فعال بازار تلفن همراه اضافه کرد: این‌که برخی افراد بدون برخورداری از جایگاه قانونی خلاف این موضوع را بیان کرده و آن را زیر سؤال ببرند، اقدامی ناپسند و خلاف قانون است.

رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران،گفت: جمع‌آوری گوشی‌های همراه بدون برگ سبز طبق قانون ستاد مبارزه با قاچاق کالا، لازم‌الاجراست و گفته‌هایی مبنی بر این‌که این گوشی‌ها جمع‌آوری نمی‌شود، خلاف قانون است.

وی ادامه داد: به یقین، نبود برگ سبز گمرکی مؤید انجام نشدن تشریفات قانونی واردات کالا و در نتیجه قاچاق و غیرقانونی‌بودن آن به حساب می‌آید و تشویق گروهی از جامعه به رعایت نکردن قانون، به استناد بند الف ماده 126 قانون مجازات اسلامی، معاونت در جرم به شمار می‌رود. رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران بیان کرد: شایسته نیست مسئولان اصناف کشور سخنانی مخالف صریح قوانین عنوان کنند و جایگاه قانونی خود را زیرسوال ببرند.

به گزارش ایرنا، چندی پیش سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نشستی خبری درباره اجرای طرح کددار کردن (رجیستری) گوشی تلفن همراه در کشور گفت، مرحله آزمایشی این طرح بز‌ودی اجرا می‌شود. طرح رجیستری یا کددار کردن گوشی تلفن همراه برای مقابله با قاچاق تلفن همراه در دستور کار قرار گرفته است. این طرح یک بار دیگر در سال 1385 اجرا شده بود که متوقف شد.

ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اردیبهشت امسال اجرای این طرح را تصویب کرد و دو ماه به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فرصت داد آن را اجرا کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها