به دنبال حادثه تنبیه‌بدنی و مصدومیت دانش‌آموز بمپوری استان سیستان و بلوچستان رئیس آموزش و پرورش منطقه بمپور استعفا کرد، مدیر مدرسه تعلیق و معلم خاطی به هیات رسیدگی به تخلفات احضار شد.
کد خبر: ۹۵۵۹۰۶
استعفای رییس آموزش و پرورش بعد از تنبیه بدنی دانش آموز +عکس
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایلنا، علیرضا نخعی مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان درباره این حادثه اظهار کرد: با انگیزه صیانت از فداکاری‌های همه معلمان استان که در شرایطی سخت برای آموزش کودکان این مرز و بوم فداکارانه تلاش می کنند با عاملین این حادثه شدیدا برخورد خواهد شد.

استعفای رییس آموزش و پرورش بعد از تنبیه بدنی دانش آموز (+عکس)
نخعی خاطر نشان کرد: تلاش و دلسوزی معلمین استان بر کسی پوشیده نیست و این تلاش تا بدانجا پیش رفته که معلمان این دیار از بزرگترین سرمایه انسانی که همان بذل جان است نیز دریغ نکرده اند . معلمین شهید حوادث تروریستی و همچنین فداکاری معلم خاشی که برای حفظ جان دانش آموزانش حتی از جان خود گذشت ، نمونه ای از این فداکاری هاست.
وی با اشاره به موارد فوق تاکید کرد: به همین دلیل به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد اقدام غیر تربیتی و نسنجیده یک همکار فرهنگی به حیثیت تلاش‌های سایر همکاران ما خدشه وارد کند و به همین سبب علاوه بر این که معلم خطا کار و مدیر مدرسه ای که چنین اتفاقی در مدرسه وی رخ داده نیز به شدت برخورد خواهد شد.
نخعی تصریح کرد: همه ساله در آستانه بازگشایی مدارس جلسات متعددی با مدیران آموزش و پرورش برگزار می شود و همه توصیه های لازم به همراه بخشنامه های لازم الاجرا به همه مدارس فرستاده می‌شود. به همین علت است که با وجود همه این حساسیت ها از چنین خطاهایی به سادگی نمی‌گذریم.
مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: ما در هر منطقه ای که موضوع تنبیه بدنی در آن اتفاق بیافتد یک نمره منفی برای رئیس آموزش و پرورش آن منطقه لحاظ می‌کنیم و در صورت تکرار ، ضمن برخورد جدی ، حتی تا عزل آن رئیس نیز پیش خواهیم رفت.
وی با اشاره به اینکه به صورت تلفنی با دانش آموز مصدوم و خانواده وی صحبت کرده و در جریان روند درمان وی هستم، خاطر نشان کرد: پس از ارزیابی‌های انجام شده مدیر این مدرسه تعلیق و معلم خاطی نیز به هیات رسیدگی به تخلفات احضار شده است.
استعفای رییس آموزش و پرورش بعد از تنبیه بدنی دانش آموز (+عکس)
استعفای مدیر آموزش و پرورش بمپور
دامنی: به حرمت افکار عمومی استعفا می دهم
در پی وقوع این حادثه " فریدون دامنی" رئیس آموزش و پرورش منطقه بمپور نیز از سمت خود استعفا کرد.
در بخشی از متن استعفای وی خطاب به مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان آمده است:
" با سلام و احترام و تشکر از عنایات حضرتعالی با توجه به تنبیه بدنی دانش آموز در حوزه مسئولیت اینجانب و نظر به حساسیت موضوع و اینکه شاید قصوری از طرف اینجانب در امر نظارت و توجیه زیر مجموعه صورت گرفته باشد به احترام دانش آموز عزیز و خانواده اش و همچنین به حرمت افکار عمومی که به حق در این قضیه جریحه دار شده استعفای خویش را از مسئولیت آموزش و پرورش بمپور تقدیم می‌دارد. باشد که دیگر شاهد اینگونه حوادث در مجموعه دستگاه مقدس تعلیم و تربیت نباشیم ان شالله."
شایان ذکر است همینک مدیرکل آموزش و پرورش استان به همراه جمعی از مسئولان آموزش و پرورش به منظور دیدار ، تفقد ، دلجویی و اطلاع از روند درمان با خانواده دانش آموز مصدوم به بمپور سفرکرده اند.
قیصر قادری دانش‌آموز پایه پنجم دبستان ادیب روستای خیرآباد منطقه بمپور است که توسط معلمش مورد تنبیه بدنی قرارگرفته و همینک در بیمارستان ایران شهرستان ایرانشهر تحت درمان قرار گرفته است.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱۴
اعصاب ندارم
-
۱۶:۴۶ - ۲۳ مهر ۱۳۹۵
۰
۰
تقاضای اشد مجازات برای اون ادم به ظاهر معلم بطوری كه صدای ** بده تا درس عبرت بشه برای
بقیه معلم ها . هنوز این معلم ها نمی فهمن دوره كتك زدن هااا گذشته . پولت كمه نونت كمه
كه ...
علی
-
۱۹:۰۳ - ۲۳ مهر ۱۳۹۵
امان از دست دانش آموز بی ادب
ساتیار
-
۱۶:۵۶ - ۲۳ مهر ۱۳۹۵
۰
۰
متاسفم واسه معلم نمای بی ادب
میثم
-
۱۶:۵۷ - ۲۳ مهر ۱۳۹۵
۰
۰
زدید بچه مردم رو ناقص كردید بعد میان از رشادتهای معلم ها صحبت می كنید.. این اولین باری نیست كه چنین اتفاقی تو ایران می افته خیلی از این اتفاقها تو كشور می افته كه همه از ان بی خبرند... خدا عاقبت همه رو ختم به خیر كنه
بمپوری
-
۱۶:۵۹ - ۲۳ مهر ۱۳۹۵
۰
۰
هی من می‌گفتم كسی باور نمی‌كرد. معلمه باید علاوه بر پرداخت دیه، از لحاظ جنبه عمومی جرم و جریحه‌دار كردن احساسات پاك سایر معلمان دلسوز و مردم عزیز بایستی به شلاق در منظر عموم محكوم گردد.
روح الله
-
۱۸:۴۹ - ۲۳ مهر ۱۳۹۵
۰
۰
اموزش و پرورش قبل از استخدام باید كلاس ها و مشاوره های متعدد از لحاظ روانی و تعهد به كار برگزار كند و به هر كسی مجوز برای حضور در كلاس ندهد و تا یكسال اول چكاب شوند و زیرمجموعه شان را بررسی كنند
ایرانی
-
۱۹:۰۵ - ۲۳ مهر ۱۳۹۵
۰
۰
دوره ما ده پنجاهیها پس چی حقا ما ضایع شده من بااین سنم هنوزم از مدرسه ...بدم میاد حالم ...
رامین
-
۱۹:۰۷ - ۲۳ مهر ۱۳۹۵
۰
۰
من نظرات سه تا از دوستان رو منفی زدم ولی همزمان منفی و مثبت براشون افتاد مثل اینكه در جام جم خبرایی هست !!!
Mohammad Reza
-
۲۰:۳۹ - ۲۳ مهر ۱۳۹۵
۰
۰
این معلم خاطی را باید تبعیدش كنند تا درس عبرتی باشد برای آنهایكه معتقد به تنبیه بدنی هستند...
كسرا
-
۱۴:۵۴ - ۲۴ مهر ۱۳۹۵
قربونت برم از اونجا دیگه كجا تبعیدش كنند ؟
رضا از بوشهر
-
۲۱:۰۲ - ۲۳ مهر ۱۳۹۵
۰
۰
آفرین به این رییس اموزش و پرورش اقای فریدون دامنی ، ای كاش بقیه رییس ها هم اینچنین مسوولیت پذیر بودند.
باید اموزش و پرورش به آقای فریدون دامنی بخاطر شجاعتش و دوباره تكرار میكنم شجاعتش در این كارش پستهای بالاتر كاری بدهد ،ایشان لیاقت خود را با این حركت ثابت كرده اند .
امیر
-
۲۱:۲۹ - ۲۳ مهر ۱۳۹۵
۰
۰
البته معلم هم جزیی از این جامعه هست ،باید علت كم حوصله بودن معلمان را اكر رونشناس با حوصله در ایران هست برسی كنند ،هر كس در ایران امروزه حتی در خانواده خودش افراد پرخاشاكر و كم حوصله هست كه كنترل خود را از دست می دهد با كوچكترین كاری كه مخالف خودش می بیند ،مشكل معلم نیست به عنوان فردی از این جامعه و این یك مشكل اجتماعی هست و علل ان هم تا حتی برای خود مردم عادی نمایان هست ،باید سرمنشا این ناهنجاری ها را كه اكثرا مشخص هست با راه علمی و با مدیریت ای بغیر از مدیریت امروز حل شود ،
نرم افزار موبایل
-
۲۲:۴۴ - ۲۳ مهر ۱۳۹۵
۰
۰
همه این هابه كنارآقامعلم ومعلمهای عزیزمیدونیدبااین رفتارهایتان چه آینده ناخوشایندوخشنی برای جامعه رقم میزنید.میدونیدنوجوانی چه.مرحله هیجانی ازعمرآدمه؟حالاامثال این نوجوان تنبیه شده بنظرشمابه چی می اندیشداوآینده راچگونه می یبیندوچگونه رقم میزند؟
نرم افزار موبایل
-
۱۳:۴۶ - ۲۴ مهر ۱۳۹۵
۰
۰
خودتون را جای معلم بذارید.مطمین باشید شما هم اگر بودید كنترل خود را از دست میدادید.پس بیخود جبهه گیری نكنید.

نیازمندی ها