سرطان سینه یکی از شایع‌ترین سرطان‌ها در میان زنان است، اما کارشناسان می‌گویند می‌توان ریسک ابتلا به این سرطان را تاحدود زیادی کاهش داد.
کد خبر: ۹۵۵۸۴۹

براساس برآورد موسسه تحقیقات سرطان آمریکا (AICR)، با کنترل وزن، تمرینات ورزشی و پرهیز از مصرف الکل، می‌توان از یک‌سوم موارد سرطان سینه جلوگیری کرد. آلیس بندر، رئیس برنامه تغذیه AICR در این رابطه گفت هرچند درمورد پیشگیری از سرطان سینه، تضمینی وجود ندارد، اما چیزی که ما به‌طور قطع می‌دانیم این است که زنان می‌توانند برای کاهش ریسک ابتلا به سرطان سینه و بسیاری دیگر از انواع سرطان و بیماری‌های مزمن دیگر، گام‌های روزانه‌ای بردارند.

به گفته بندر اولین گام، رسیدن به یک وزن سالم و حفظ این وزن است. چربی اضافی بدن عامل حدود 20 درصد از موارد سرطان سینه به شمار می‌آید. چاقی و افزایش وزن، افزون بر سرطان سینه، خطر ابتلا به ده نوع سرطان دیگر را نیز افزایش می‌دهد. داشتن چربی بیشتر در قسمت کمر، خطرناک‌تر از وجود همین میزان چربی در باسن و ران‌هاست. همچنین چاقی و افزایش وزن بعد از یائسگی، ریسک ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد. مصرف یک رژیم غذایی متعادل حاوی سبزی‌ها و میوه‌ها می‌تواند به داشتن وزن متعادل کمک کند.

گام دوم، داشتن فعالیت ورزشی ملایم به‌طور روزانه است. درحالی که میزان دقیق تمرینات ورزشی مورد بررسی قراردارد، اما ثابت شده است میان انجام تمرینات منظم و کاهش سرطان ارتباط وجوددارد. نشان داده شده است 30 دقیقه تمرین ورزشی ملایم، علاوه بر کمک به تنظیم وزن، سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می‌کند.

گام سوم، پرهیز از الکل است. بندر می‌گوید حتی مقادیر کم الکل، خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش می‌دهد. به گفته بندر محققان همچنین پی برده‌اند شیردهی یکی از عواملی است که خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد.

منبع: healthday.com

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها