jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۴۶۷۵۷   ۲۸ شهريور ۱۳۹۵  |  ۱۹:۲۴

جلسه نهایی رسیدگی به پرونده پزشکی عباس کیارستمی امروز در دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی برگزار شد.

آخرین وضعیت پرونده مرگ آقای کارگردان

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، جلسه نهایی رسیدگی به پرونده پزشکی عباس کیارستمی امروز آغاز شد.

رئیس دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی با اعلام نظر نهایی درباره پرونده مرگ کیارستمی به خبرنگاران گفت: پزشک معالج وی 2 قصور پزشکی و یک قصور انتظامی داشته که در تحقیقات و بررسی‌های انجام شده مشخص شده است.

ایرج خسرونیا افزود: متأسفانه جو سیاسی بر پرونده مرحوم کیارستمی سوار شد.

وی ادامه داد: صدور جواز دفن کیارستمی دست ما نبود و برای همین کالبد شکافی نشد و علت فوت را که در فرانسه بود را نمی دانیم و نمی توانیم درباره علت دقیق آن اظهار نظر کنیم ولی درباره اصول حین بستری در بیمارستان جم و آراد اظهار نظر می‌کنیم.

در ادامه این جلسه وکیل خانواده کیارستمی عنوان کرد: درباره کالبد شکافی مرحوم کیارستمی آقای نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفته بود که مشکلی نیست و جواز دفن نیز موجود است. در فرودگاه امام مسئولان پزشکی جواز دفن صادر کرده‌اند.

پزشک مرحوم کیارستمی نیز در ادامه این جلسه گفت:‌ همه کارها را برای نجات کیارستمی انجام دادم و لحظه به لحظه در بیمارستان کنار وی بودم و در مورد مسافرتم نیز شفاهی از مرحوم کیارستمی اجازه گرفتم و گفتم اگر راضی هستی من بروم و ایشان موافقت کرد.

وی ادامه داد: دنده‌های همسرم از 3 نقطه شکسته بود مجبور شدم بیشتر بمانم و گرنه زودتر برگشته بودم و خودم کیارستمی را از بیمارستان جم مرخص کردم و هر روز نیز به دیدنش می‌رفتم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آن 18 نفر در گوانتانامو

آن 18 نفر در گوانتانامو

ترم اول دانشجویی من در خوابگاه خصوصی گذشت، خوابگاهی که از خیلی جهات مثل تمام خوابگاه‌های دیگر بود.

شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها