jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۴۶۷۵۷   ۲۸ شهريور ۱۳۹۵  |  ۱۹:۲۴

جلسه نهایی رسیدگی به پرونده پزشکی عباس کیارستمی امروز در دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی برگزار شد.

آخرین وضعیت پرونده مرگ آقای کارگردان

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، جلسه نهایی رسیدگی به پرونده پزشکی عباس کیارستمی امروز آغاز شد.

رئیس دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی با اعلام نظر نهایی درباره پرونده مرگ کیارستمی به خبرنگاران گفت: پزشک معالج وی 2 قصور پزشکی و یک قصور انتظامی داشته که در تحقیقات و بررسی‌های انجام شده مشخص شده است.

ایرج خسرونیا افزود: متأسفانه جو سیاسی بر پرونده مرحوم کیارستمی سوار شد.

وی ادامه داد: صدور جواز دفن کیارستمی دست ما نبود و برای همین کالبد شکافی نشد و علت فوت را که در فرانسه بود را نمی دانیم و نمی توانیم درباره علت دقیق آن اظهار نظر کنیم ولی درباره اصول حین بستری در بیمارستان جم و آراد اظهار نظر می‌کنیم.

در ادامه این جلسه وکیل خانواده کیارستمی عنوان کرد: درباره کالبد شکافی مرحوم کیارستمی آقای نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفته بود که مشکلی نیست و جواز دفن نیز موجود است. در فرودگاه امام مسئولان پزشکی جواز دفن صادر کرده‌اند.

پزشک مرحوم کیارستمی نیز در ادامه این جلسه گفت:‌ همه کارها را برای نجات کیارستمی انجام دادم و لحظه به لحظه در بیمارستان کنار وی بودم و در مورد مسافرتم نیز شفاهی از مرحوم کیارستمی اجازه گرفتم و گفتم اگر راضی هستی من بروم و ایشان موافقت کرد.

وی ادامه داد: دنده‌های همسرم از 3 نقطه شکسته بود مجبور شدم بیشتر بمانم و گرنه زودتر برگشته بودم و خودم کیارستمی را از بیمارستان جم مرخص کردم و هر روز نیز به دیدنش می‌رفتم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

دوباره تعطیلات و دوباره ممنوعیت سفر؛ موضوعی که در یک‌سال گذشته به‌دفعات با آن روبه‌رو شده‌ایم اما موضوع مهم این است که باوجود اعمال محدودیت و ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش‌رو چه نقصی وجود دارد که ممکن است به اوج گرفتن دوباره بحران کرونا دامن بزند؟

مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر