تخریب منابع طبیعی، بحران‌هایی مانند سیلاب،کمبود آب و ریزگرد را به همراه دارد

آه جنگل، دامن انسان را می‌گیرد

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: ۶۰۰ هزار هکتار از جنگل‌های شمال مخروبه است و سوزنی برگ‌ها باید حذف شوند.
کد خبر: ۹۴۶۱۹۶
۶۰۰ هزار هکتار از جنگل‌های شمال مخروبه است

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از مهر، علی‌محمد شاعری، در نشست خبری با اصحاب رسانه شرق مازندران در بهشهر افزود: موافق تنفس جنگل هستم و معتقدم در شمال کشور، زیستگاه سوزنی‌برگ‌ها نیست و باید قرق چندساله جنگل‌ها تغییر کند.

وی اظهار کرد: در بخش جنگل، باید بهره‌برداری از جنگل قطع و به‌نوعی بهره‌برداری صنعتی از جنگل‌های شمال حذف شود و طرح‌های اکو توریستی و گردشگری در جنگل‌ها توسعه یابد.

شاعری همچنین در مورد جاده‌سازی در منطقه بندبن به دامغان در شهرستان نکا و در بخشی از محدوده پارک ملی پابند، اضافه کرد: در این جاده‌سازی باید مراحل قانونی طی شود و شورای عالی محیط‌زیست نظر قطعی اعلام کند در پارک ملی گلستان هم با نظر این شورا، جاده احداث شد و به محیط‌زیست ضربه‌ای وارد نشد.

این مسئول گفت: جاده‌سازی به‌خودی‌خود راه دسترسی است اما جاده‌ای که از منطقه حفاظت‌شده عبور کند باید متناسب با شرایط محیطی و طبیعی آن منطقه باشد.

تشکیل کارگروه نجات میانکاله

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی از مشکلات پیش روی میانکاله و خشکی تالاب در ماههای گذشته، یادآور شد: برای نجات میانکاله کارگروه ویژه تشکیل شد و انتقال آب‌های شیرین به سمت میانکاله انجام شد که در جلوگیری از خشکی تالاب مؤثر بوده است.

شاعری همچنین کوه خواری را مسئله جدی و قابل‌پیگیری دانست که با جدیت در دستور کار است تا از کوه خواری و از بین بردن کوه که زنده است و جان دارد، جلوگیری شود اما بخشی از آن مربوط به معادن است که اجتناب‌ناپذیر است اما در بخش‌هایی که به محیط‌زیست لطمه واردشده است؛ باید پیگیری و احیا شود.

وی در ادامه در مورد منطقه آزاد تجاری در بندر امیرآباد بهشهر هم گفت: این موضوع هم از مسائل مهم و اولویت‌دار است که در حال پیگیری است تا بندر امیرآباد به‌عنوان منطقه آزاد معرفی شود و شاهد توسعه و پیشرفت در منطقه باشیم و اگر یک منطقه آزاد در مازندران معرفی شود، به‌طورقطع امیرآباد بهشهر است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
ندا
-
۱۵:۲۳ - ۲۷ شهريور ۱۳۹۵
۰
۰
بخاطر عدم مدیریت صحیح همیشه در آخرین لحظات به داد محیط زیست می رسیم چرا نباید در ابتدا به دنبال راهكارهای مناسب جهت جلوگیری از اینگونه حوادث باشیم تا بتوانیم محیط زیست پیرامونمان را حفظ كنیم و از آن لذت ببریم
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها