jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۴۲۶۳۳   ۱۷ شهريور ۱۳۹۵  |  ۰۸:۳۵

رئیس کمیته با نفوذ امور داخلی مجلس عوام بریتانیا در پی یک رسوایی اخلاقی از سمت خود استعفا کرد.

استعفای نماینده بریتانیا در پی رسوایی اخلاقی

به گزارش جام جم آنلاین از بی بی سی، کیت واز که نماینده مجلس عوام از حزب کارگر است از سال ۲۰۰۷ تاکنون ریاست این کمیته را به عهده داشته است و پرسابقه ترین نماینده آسیایی تبار مجلس عوام بریتانیاست.

نشریه «ساندی میرور» در گزارش روز یکشنبه، سوم ماه سپتامبر تصاویری از آقای واز منتشر کرد که او را در کنار دو مرد جوان در آپارتمانی که نزدیک منزل مسکونی خود خریداری کرده ، نشان می‌داد و در مکالمه‌ای که مخفیانه ضبط شده بود از رابطه جنسی با آن ها در ازای پرداخت پول و حتی خرید مواد مخدر صحبت به میان آورده بود.

واز در بیانیه ای گفت که به دلیل اهمیتی که برای نظام کمیته امور داخلی پارلمان قائل است از مقام خود استعفا می دهد و افزود: این فقط تصمیم من به تنهایی است ولی در درجه اول من نگران تاثیری هستم که وقایع اخیر بر فرزندان و همسرم بر جای گذاشته است.

پیشتر کیت واز از همسر و فرزندانش به دلیل این که رفتارش موجب آزردگی خاطر آنها شده است پوزش خواسته بود.

واز در مورد استعفا از نمایندگی پارلمان تاکنون صحبتی به میان نیاورده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر