jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۹۳۹۹۷۹   ۱۰ شهريور ۱۳۹۵  |  ۲۱:۳۰

یک روزنامه آمریکایی دلیل عدم تحقق انتظار آلمانی ها در پیشرفت مبادلات تجاری با ایران را ادامه ممنوعیت های واشنگتن در انجام امور تجاری و اقتصادی با تهران اعلام کرد.

آلمان، آمریکا را در عدم گسترش روابط تجاری با ایران مقصر می‌داند

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، تجار آلمانی، آمریکا را در عدم ارتقاء میزان مبادلات تجاری با ایران مقصر می دانند.

به گزارش روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال، شرکت های تجاری آلمان که به دنبال گشایش اقتصادی در افزایش مبادلات تجاری خود با ایران پس از توافق جامع هسته ای ۱۴ جولای سال ۲۰۱۴ میان کشورهای ۱+۵ و ایران موسوم به «برجام» بودند؛ اکنون رفتارهای آمریکا را مانعی در برابر امیدواری های خود اعلام می کنند.

این روزنامه آمریکایی در ادامه این مطلب می نویسد: تجار آلمانی بر این باورند که شکوفایی پسا تحریمی تجارت با ایران محقق نشده است و دلیل آن نیز ادامه ممنوعیت های آمریکا در انجام امور تجاری و اقتصادی با ایران است.

وال استریت ژورنال می افزاید: پس از ورود شرکت های آلمانی به ایران به دنبال توافق هسته ای، سایر هیأت های اروپایی نیز با در نظر داشتن انتظارات آلمانی ها در گسترش روابط اقتصادی با ایران عازم ایران شدند. این در حالیست که بسیاری از نهادهای مالی غرب نیز در ورود به بازارهای ایران مردد هستند.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال تصریح می کند: دلیل تردیدهای موجود در تجارت با ایران و توسعه آن ترس از مواجهه با جریمه های سنگین آمریکا است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
روح الله
-
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
لعنت بر امریكای...
۰
۰

یادداشت

بیشتر
چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

سوریه پس از جنگ با داعش زیرساخت کشور خود را از دست داد و پس از پایان جنگ که ایران نقش اساسی داشت، قرار شد بخشی از اقتصاد این کشور نصیب ما شود. متاسفانه در موضوع سوریه پیشرفتی نداشتیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر