jamejamonline
استان ها البرز کد خبر: ۹۳۷۶۷۶ ۰۶ شهريور ۱۳۹۵  |  ۰۷:۴۰

دختر معتاد که به خانه‌شان دستبرد زده بود، بعد از 9 سال از این ماجرا با کمک مسئولان قضایی کرج و انجمن حمایت از زندانیان توانست با پرداخت خسارت 19 میلیون تومانی به خانواده‌اش آزاد شود. او با دستور قضایی برای ادامه زندگی‌اش تحویل بهزیستی شد.

آزادی دختری که به خاطر 19 میلیون 9 سال زندانی بود

به گزارش جام‌جم، نهم تیر سال 86 مادر و دختری با حضور در کلانتری فردیس کرج از دختر معتادشان به‌دلیل سرقت و تهدید به قتل شکایت کردند.

زن میانسال به پلیس گفت: دختر 32‌ساله‌ام، 11 سال است که معتاد است. حتی بستری کردن وی در کمپ ترک اعتیاد هم بی‌نتیجه بود و هر بار از کمپ فرار می‌کرد. او مدتی است به مصرف شیشه روآورده است. اموال خانه را اعم از برنج و موادغذایی و پول و اثاثیه، سرقت می‌کند و با فروش آن مواد می‌خرد.

وی اضافه کرد: این‌بار هم از خانه یک کیسه برنج، یک تخته فرش، 200 هزار تومان پول و مقداری طلا به ارزش پنج میلیون تومان دزدیده است. همسایه‌مان هم در شب سرقت او را همراه چند مرد معتاد هنگام خارج شدن از خانه، دیده‌اند.

او ادامه داد: ساعتی پیش دخترم به خانه آمد و با برداشتن چاقوی آشپزخانه قصد جانمان را داشت و پس از تهدید به قتل من و خواهرش فرار کرد، پس از این شکایت متهم تحت‌تعقیب قرار گرفت و دو روز بعد دستگیر شد.

دختر جوان در تحقیقات گفت: من 11 سال است که معتادم. گاهی با گدایی و گاه نیز با دزدی اموال خانه و قرض گرفتن از دوست و آشنا، هزینه مواد را تهیه می‌کردم. 27 بار به اتهام ولگردی و مصرف موادمخدر به زندان افتاده‌ام. چند ماه است که شیشه مصرف می‌‌کنم. هزینه خرید آن بالا بود و دوباره شروع به سرقت از خانه کردم.

پرونده متهم مدتی بعد به شعبه 127 دادگاه کیفری کرج ارسال شد و وی به اتهام تهدید خواهر و مادرش به پرداخت جریمه نقدی در حق دولت، به اتهام سرقت، شش ماه حبس و ردمال محکوم شد. با قطعی شدن این حکم، پرونده دختر زندانی به شعبه ششم اجرای احکام کیفری دادگستری استان البرز منتقل شد.

با توجه به این‌که دختر زندانی موفق به پرداخت رد مال نشده بود او همچنان در زندان فردیس کرج ماند. آزادی او در گرو 19 میلیون تومان پول بود که باید بابت خسارت مالی به خواهر و مادرش می‌پرداخت.

سرانجام تلاش‌های حاجی رضا کرمی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز و هیات صلح و سازش دادسرا به سرپرستی علی‌اکبر داوریان، رئیس شعبه ششم اجرای احکام کیفری دادگستری استان البرز به ثمر نشست و توانستند 19 میلیون تومان پول رد مال این زندانی را از طریق خیرین و انجمن حمایت از زندانیان تهیه کنند.

دو روز پیش این زندانی آزاد و با دستور قضایی قرار شد او که سرپناهی نداشت، تحویل اداره بهزیستی شود تا دوباره به سمت اعتیاد و کارهای خلاف نرود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ایرانی
-
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۶
اونوقت اونایی كه میلیاردی از بیت المال دزدی میكنن باید راست راست راه برن و تازه ادعا میكنن كه سهم شون رو از انقلاب برداشتن.
۰
۰
ناشناس
-
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۶
چرا اینارو ازاد میكنید بیاد بیرون چه سودی واسه بقیه داره روز از نو روزی از نو، ادمو بدبین میكنید به كمك به زندانیا كلی ادم واسه چك تو زندانن اونارو ازاد كنید.
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۶
بلوچی هستم دادستان كه این باشه چه قانونی بایدماداشته باشیم مسخره كردن مردم رو چاقومیاره گردن مادرش آن وقت شماآزادش می كنی كه چی دوباره بره مواد بكشه اون باید بیست سال تو زندان بمونه شاید آدم شه عبرت بگیره شما آزادش كردین بقیه آدمهای معتاد یادبگیرن . این هم شد كمك
۰
۰