Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۳۶۸۲۷ ۰۳ شهريور ۱۳۹۵  |  ۰۹:۵۶

ادامه تناقض گویی های آمریکایی ها درباره توافق با ایران

تونر: توافقات با ایران براساس اعتماد نیست

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت ما توانسته ایم در مورد برنامه هسته ای و در دیگر عرصه ها با آنها (ایران ) به توافق برسیم اما این توافقات براساس اعتماد صورت نگرفت.

تونر: توافقات با ایران براساس اعتماد نیست

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صداوسیما، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: توافقات با ایران براساس اعتماد نیست.

مارک تونر در نشست خبری شب گذشته به پرسشی درباره آزادی زندانیان آمریکایی در ایران و پرداخت پول به ایران پاسخ داد.

خبرنگاری پرسید: شما گفتید که پول را پرداخت نکردید چون نگرانی داشتید که مبادا ایران در تحویل دادن زندانیان به حرف خود عمل نکند.

مارک تونرگفت: درست است.

خبرنگار پرسید: چه چیزی باعث شد که شما چنین برداشتی داشته باشید؟

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: ما تلاش می کردیم اطمینان یابیم که اتباع آمریکایی که در ایران بازداشت شده بودند، در امنیت کامل در داخل هواپیما و خارج از حریم هوایی ایران قرار دارند. در لحظات آخر، از چنین معاملات پرریسکی، چنین چیزهایی رایج است ، منظورم از معامله این است که ما نیز درحال آزاد کردن(زندانیان) بودیم.

وی افزود: ما توانسته ایم در مورد برنامه هسته ای شان، درباره تسویه حساب مالی مربوط به لاهه و در دیگر عرصه ها با آنها به توافق برسیم اما این توافقات براساس اعتماد نیستند.

در سوریه از نیروهای آمریکایی دفاع می کنیم؟!

وی با اشاره به حملات هوایی ارتش سوریه در شهر حسکه و نزدیکی محل استقرار نیروهای ویژه آمریکا گفت هر جا نیروهای آمریکایی احساس کنند در معرض خطر قرار دارند واکنشی متناسب از خود نشان خواهند داد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد: گرچه برخی از این حملات هوایی در نزدیکی منطقه عملیاتی نیروهای آمریکایی صورت گرفته اند اما این بدان معنا نیست که نیروهای آمریکایی در آن منطقه درگیر جنگ هستند؛ «نقش ما در شمال سوریه آموزش و مشاوره به نیروهای دموکرات سوریه است که در مکان های مختلف صورت می گیرد.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
والدین نگران و مدیران مستاصل

والدین نگران و مدیران مستاصل

شیوه تصمیم‌گیری درباره نحوه بازگشایی مدارس در سال‌ تحصیلی جدید و البته نوع ابلاغ این تصمیم نشان داد مسؤولان دولتی اصولا خودشان در این زمینه دچار سردرگمی بودند و سوال بزرگی که مطرح می‌شود، این است دولتی که نمی‌تواند درباره نحوه آغاز سال‌تحصیلی تصمیم بگیرد، چگونه می‌تواند برای مسائل مهم‌تر کشور تصمیم‌گیری کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر