jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۹۳۵۸۹۷   ۰۱ شهريور ۱۳۹۵  |  ۱۱:۱۸

محققان دانشگاه واشنگتن در یافته های علمی به این نتیجه دست یافتند که دوقلوهای همسان به خصوص با جنسیت پسر زندگی طولانی تر دارند.

دوقلوهای همسان بیشتر عمر می کنند

به گزارش جام جم آنلاین از آستان، تجزیه و تحلیل 3 هزار جفت دوقلوی دانمارکی نشان داد که مردان دوقلو به ویژه دوقلوهای همسان عمر طولانی تری را تجربه کردند.

مطالعات نشان می دهد دوقلوهای همسان بیشتر از مزایای حمایت های اجتماعی بهره مند می شوند و از سلامت روان بهره می برند زیرا آنها بیشتر احساس امنیت اجتماعی می کنند و در ازدواج نیز موفق تر از دوقلوهای ناهمسان هستند.

نکته قابل توجه اینکه دوقلوهای همسان به گروه های اجتماعی بیشتر می پیوندند و دایره دوستان شان وسیع تر است از این رو به دلیل همین فاکتورها است که از سلامت روان بهترین برخوردار هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها