مدافع تیم ملی می‌گوید همه تیم‌های هم‌گروه ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه مدعی جدی صعود به این مسابقات مهم هستند.
کد خبر: ۹۳۵۴۲۲
پورعلی‌گنجی: برای موفقیت تیم ملی جان می‌دهیم

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مرتضی پورعلی‌گنجی درباره آخرین وضعیت تیم ملی در فاصله 10 روز تا دیدار مقابل قطر اظهار داشت: از شنبه گذشته اردوی خوبی را در ایتالیا آغاز کرده‌ایم. بازیکنانی که از لیگ به تیم‌ملی اضافه شده‌اند، وضعیت نسبتاً خوبی دارند و مطمئناً با تمریناتی که در اینجا انجام می‌گیرد همه بازیکنان به شرایط ایده‌آل و مدنظر کادر فنی می‌رسند.

وی با اشاره به وضعیت تیم ملی قطر گفت: لیگ قطر این فصل به دلیل بازی‌های تیم ملی این کشور در انتخابی جام‌جهانی دیرتر آغاز می‌شود. تیم قطر هم 10 روز پیش از اینکه ما به اردو برویم، تمرینات خودش را آغاز کرده و سه بازی دوستانه هم انجام داده است. به هر حال این شرایط نشان می‌دهد بازی اول برای هر دو تیم ایران و قطر به هیچ‌وجه آسان نیست، اما امیدوارم که شروع خوبی در مسابقات انتخابی جام جهانی داشته باشیم.

مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان که در لیگ قطر بازی کرده درباره وضعیت حریف نخست ایران گفت: قطر نسبت به سال‌های گذشته تفاوت زیادی داشته و پیشرفت خیلی خوبی را در این تیم می‌بینیم. من فکر می‌کنم تا چند سال دیگر فوتبال قطر خودش را از فوتبال آسیا جدا کند. آنها سرمایه‌گذاری خیلی خوبی در فوتبال انجام داده‌اند و تلاش می‌کنند با استخدام بازیکنان بزرگ دنیا به بازیکنان جوان‌شان زندگی و فوتبال حرفه‌ای را آموزش بدهند.

پورعلی‌گنجی افزود: اکنون اگر تیم‌های لیگ قطر را بررسی کنید، می‌بینید هر کدام از تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها چند بازیکن 4 - 5 میلیاردی دارند و همین موضوع کیفیت فوتبال باشگاهی‌شان را بالا برده و مطمئناً این قضیه به نفع تیم ملی‌شان تمام خواهد شد. ضمن اینکه قطر به خاطر وسعت کمی که دارد، به بازیکنان خارجی و به ویژه برزیلی به راحتی پاسپورت قطری می‌دهد و اکنون تیم قطر چند بازیکن برزیلی دارد. درست است که آنها تیم خوبی دارند، اما من هم بازیکنان قطر را می‌شناسم، هم بازیکنان خودمان را و مطمئن هستم که ما تیم خیلی بهتری نسبت به آنها هستیم و اگر با تمرکز کامل به میدان برویم می‌توانیم این تیم را شکست دهیم.

وی خاطرنشان کرد: قطر در همه مسائل سرمایه‌گذاری بزرگی کرده و یکی از این موضوعات بدون شک فوتبال است. آنها تمام تلاش‌شان را می‌کنند که به جام‌جهانی بروند. در واقع در گروهی که قرار داریم، اصلاً حریف آسانی وجود ندارد و همه تیم‌ها مدعی صعود به جام‌جهانی هستند.

مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان با دعوت از تماشاگران برای حضور در ورزشگاه آزادی برای بازی روز 11 شهریور اظهار داشت: ما بازیکنان فوتبال از تماشاگران انگیزه می‌گیریم. من در تهران در تیم پرطرفداری بازی نکردم، اما زمانی که در تیانجین چین بودم وقتی 30 - 40 هزار تماشاگر به ورزشگاه می‌آمد، بازیکنان به جای اینکه 10 کیلومتر بدوند، تلاش‌شان را بیشتر می‌کردند و بیشتر می‌دویدند. ما بازیکنان ایرانی هم با تماشاگران اُخت پیدا کرده‌ایم و تماشاگران باید یازدهم شهریور به استادیوم آزادی بیایند تا همه با هم بتوانیم قطر را شکست دهیم. ما برای موفقیت تیم ملی جان می‌دهیم و همه کار می‌کنیم تا بتوانیم از دو مسابقه اول انتخابی جام‌جهانی با امتیاز لازم بیرون بیاییم.

پورعلی گنجی همچنین با تبریک به علیرضا فغانی، رضا سخندان و محمدرضا منصوری برای حضور در فینال مسابقات فوتبال المپیک گفت: این یک افتخار برای کل ایران است و باید همه به آن افتخار کنیم. المپیک میدان کوچکی نیست. من امیدوارم همیشه قدر داشته‌های‌مان را بدانیم. باید قدر ورزشکاران بزرگی چون حمید سوریان، بهداد سلیمی، لیلا رجبی و بقیه را بدانیم. اینها تمام تلاش‌شان را برای موفقیت در المپیک انجام دادند، اما از آنجایی که در ورزش اتفاقات می‌تواند تأثیرگذار باشد، به هر دلیلی نتیجه مورد انتظار به دست نیامد، اما باید قدر این ورزشکاران را بدانیم و مطمئن هستم بهداد سلیمی در دوره بعدی المپیک رکورد وزنه‌بردار گرجستانی را خواهد زد و قهرمان المپیک خواهد شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها